ŽIVOT

JAK OPRAVDU DODRŽET SVÁ PŘEDSEVZETÍ

9. ledna 2017 v 11:11 | Magda T.
Zdravím milí čtenáři! Od Nového roku už nám týden uplynul, takže nastal čas podívat se znovu na naše předsevzetí. A možná je trošku přehodnotit. Tak co, jak na tom jste? Už jste zjistili, že některé vaše cíle nejsou realistické, nebo jste se na ně vykašlali úplně? Má si můžete přečíst tady. Mně to zatím jde, snažím se předsevzetí plnit a mám z toho skvělý pocit. I když samozřejmě nemohu aplikovat všechno zároveň, to bych se z toho zbláznila.

Zatím jsem stačila potrénovat svůj minimalismus, když jsem odolala novoročním a povánočním slevám a koupila si jen malou kabelku (kterou už jsem tak potřebovala, protože je má bývala už dost potrhaná) a bundu na jaro, kterou miluji, miluji, miluji a budu ji nosit snad každý den. Odolala jsem všem přenádherným bomberům, které jsou ve slevě, protože vím, že bych je stejně nenosila, protože mé postavě vůbec nesluší.

Zero waste jsem zatím aplikovala na zbytky zeleniny, které dávám zamrazit a potom z nich udělám zeleninový vývar. A maso jsem také neměla, i když jsem měla fakt hroznou chuť na slaninu, kterou si přítel smaží snad pořád. Také jsem poprvé uvařila ten zmíněný zeleninový vývar, abych měla čím nahradit kuřecí. Jsou to jen malé krůčky, ale máme za sebou pouze jeden týden!

Každý den cvičím jógu s Adrienne (30denní výzva), snažím se jíst tolik, co mám, a procvičuju francouzštinu. Dokonce se mi povedlo zapsat si ve škole předmět Francouzština pro začátečníky 2 a čekám, jestli se vlezu do Kurzu francouzského jazyka online. Angličtinu se mi bohužel nepovedlo zapsat, takže bude muset počkat do dalšího semestru. A na blogu přibyl článek každé pondělí, středu a pátek, i něco navíc, z čehož mám radost, i když se o blog starám trošku víc než o školu. Ale mám za sebou tři zkoušky, tak to tak hrozné nebude. Jen tento týden musím napsat asi pět prací a naučit se na další zkoušku ve středu.

SEZNAM PŘÁNÍ | 2017

2. ledna 2017 v 7:00 | Magda T.
Baví vás "wishlisty"? Mě docela ano a ráda se dozvím o nových produktech či obchodech, které mohu vyzkoušet. Ráda si takové nákupní seznamy i vytvářím. Zaprvé - miluju seznamy. Zadruhé - donutí mě to stanovit si důležitost jednotlivých věcí, které bych ráda měla, a pořádí, ve kterém je chci pořídit. Zatřetí - zůstanu díky tomu u realistických přání (skoro), která je možné si za rok splnit. Žádné "chci to a to a to, a ještě tohle" a pak zjístíte, kolik to všechno stojí.
Pokud se nic nezmění, což určitě změní, rok je dlouhá doba, ráda bych si pořídila nebo dostala následující. Rozdělila jsem je na kosmetiku, oblečení a techniku/koníčky.

POP od Stelly McCartney - Od Notino jsem dostala vzoreček s tímto parfémem a zamilovala se do něj na první čichnutí. Snad ho začnou i prodávat.
Alien od Thierry Mugler - Toužím po něm už dva roky. Tak letos. Fakt.
Bath & Body Works stress relief svíčka - Od BBW jsem svíčky ještě nezkoušela a v poslední době jsem docela zklamaná z Yankee Candle, tak snad budou lepší. Prodávají je na Notino, kdybyste nevěděli. Ale to je tajemství jen mezi námi, ne, že mi je vykoupíte!
Naked2 Basics od Urban Decay - Ráda bych konečně něco od UD zkusila, takže vsadím na klasiku a jejich paletky stínů.

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ A CÍLE | 2017

1. ledna 2017 v 7:00 | Magda T.
Šťastný nový rok 2017! Doufám, že se máte všichni nádherně a využijete dnešní den k plnění svých předsevzetí. Víte, co se říká. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tak se vzmužte a udělejte svůj den co nejproduktivnější, žádné vylehávání v posteli a koukání na televizi s dojídáním včerejších chlebíčků. Pokud nezačnete dnes, nezačnete nikdy. Ani zítra, ani v pondělí (i když to je stejný den). Všechny vaše vysněné cíle na vás nepočkají, nic vám nespadne do náruče.
I já toho chci letošní rok změnit hodně, a sepsání cílů mi pomáhá v uvědomění si priorit a toho, co vlastně chci. A v přiznání toho, v čem jsem špatná a líná. A že je toho tentokrát hodně.

Životní styl

♥ Minimalismus - Ráda bych bez škobrtnutí pokračovala v mé cestě za omezením hmotných věcí a více si užívala vše ostatní.

♥ Bez odpadu - Zero waste hnutí mě opravdu oslovilo a budu pokračovat v omezení odpadu, který produkuji a kupuji. Ráda bych více vařila doma a nekupovala zbytečné vymoženosti, které skončí v koši. A konečně si musím pořídit láhev na vodu a plátěné pytlíky!

♥ Vegetariánství - Bez masa jsem právě teď asi dva a půl měsíce a rozhodně se k němu nechci vrátit. Ještě se naučit lidem jednoduše říct, že nejím maso, a neobtěžovat se neustálým vysvětlováním.

ROK 2016

30. prosince 2016 v 7:00 | Magda T.
Letošní rok byl hořkosladký, událo se mnoho skvělých věcí, proběhlo i mnoho špatných a smutných. Nechci ale na konci roku vzpomínat jen na to špatné, ani bychom neměli na začátku roku nového myslet negativně už dopředu. Proto jsem se rozhodla vypsat jen ty hezké události, zkušenosti, maličkosti i velikosti, které jsem v roce 2016 zažila. Zkuste se taky zamyslet nad těmi nejkrásnějšími momenty, které se vám letos udály. A budu moc ráda, pokud se mi s němi svěříte v komentářích.

LEDEN - Hned na Nový rok napadnul čerstvý sníh, který vykouzlil úžasný začátek měsíce. Podařily se mi všechny zkoušky a oslavila jsem to s přítelem v čokoládovně Minach, která je má nejmilovnější. Probíhaly přípravy na náš ples v kostýmech Cosples, jehož první ročník měl proběhnout v únoru a já měla na starost HR a catering (jídlo a výzdobu). Přečetla jsem (a zamilovala si) The Perks of Being a Wallflower a Všechny malé zázraky.

CO JSEM DOSTALA K VÁNOCŮM?

26. prosince 2016 v 7:00 | Magda T.

Přeji všem trošku opožděně příjemné a krásné svátky! I přes sliby jsem se na blogu nakonec do Vánoc neukázala, což mě mrzí, ale co se dá dělat. Do 21. jsem byla na brigádě, 22. pila litry mátového čaje, abych si spravila žaludek po noci plné vína a šipek s mými spolubrigádníky, a hned 23. jsme s přítelem jeli pryč z Brna na vánoce k jeho rodičům. A tam jsem si počítač nebrala.
Vánoce jsem si udělala vegetariánské, i když mi přišlo blbé, že se pro mě musí vařit zvlášť. Nechutná mi totiž ani klasický bramborový salát, tak mi moje mamka už dávno vymyslela vlastní. K němu jsem měla smažený hermelín, místo rybí polévky krémovovu bramborovou, a chlebíčky jsem měla s máslem, sýrem a olivami. U přítelové babičky jsem potom měla svíčkovou jen s knedlíkem a brusinkami bez masa, u mé babičky bramborový knedlík se zelím bez kachny. Maso jsem tedy neměla asi dva měsíce a nijak mi nechybí. A nejspíš to opravdu na můj zdravotní stav funguje, bolest kloubů jsem už nějakou dobu nezaznamenala. A k tomu jsem zhubnula sedm kilo, a to se počítá. I když nevím, jestli to pořád zůstalo stejně i po vánočním obžérství.

K Vánocům jsem dostala spoustu dárečků, a abych vás tu neotravovala fotkami a popisky všech, vybrala jsem jen pět mých nejoblíbenějších (knížky počítám jako jeden). Pak jsem si uvědomila, že jsem vlastně dárky obdržela ještě na začátku prosince od Haily a Temi, z nichž jsem tedy vybrala ještě dva další.

POSLEDNÍ TÝDNY

14. prosince 2016 v 8:52 | Magda T.
Je to hektické, přiznávám. Poslední měsíc jsem strávila většinou na brigádě (na konci října jsem začala pracovat v Knihy Dobrovský na e-shopu), kde jsem většinou celý den. A tím celým dnem myslím od osmi ráno do osmi večer. Nebo deseti večer. Asi nepochopím, proč mají lidé potřebu objednávat si papírnické potřeby přes knihkupectví.

Snažím se do tohoto rozvhu zakomponovat i školu, které samozřejmě nemám tolik co ostatní, ale i tak jí nějaký čas věnovat musím. Úspěšně jsem napsala tři testy z dějin hudby (o kterých nevím nic), i když ten třetí až napodruhé. Třicet otázek na dvacet minut, navíc s hudebními ukázkami, není úplná brnkačka. Ještě si musím najít čas zajít na tři koncerty (středověké až barokní hudby..), abych na ně do patnáctého ledna napsala recenze (jsem zvědavá jak..) a naučit se na zkoušku, což bude těžší než maturita ze stavebních konstrukcí.

Snažím se odpovídat na e-maily ohledně blogu či Animefestu a zařizovat Cosples - ples v kostýmech, který již podruhé organizujeme. Ale moc to nejde. Navíc mi kvůli neustále nateklým nohám zarostl nehet na palci tak, že mi ho museli včera kus strhnout (au). Takže teď ležím v posteli a snažím se zvedat jen při nejnutnějších případech. Zítra mám kontrolu v nemocnici, hned potom musím jet vytisknout materiály, které po mně chtějí na celním úřadě, koupit pár dárečků a spěchat na autobus do Prahy.

NAROZENINOVÝ A VÁNOČNÍ SEZNAM PŘÁNÍ

10. listopadu 2016 v 19:04 | Magda T.
Zdravím mí milí čtenáři,
v neděli mám dvacáté třetí narozeniny, a jak už je u mě na blogu zvykem, nezapomínám zveřejnit i seznam dárků, které bych si přála dostat. Ten mi pomáhá v uvědomění si, co vlastně chci/potřebuji. A protože ho zveřejňuji o pár týdnů později než předtím, spojím ho i s vánočním seznamem. Stejně si toho moc nepřeji. Nebo spíš.. Chci toho hrozně moc, ale většinu věcí mi nikdo nekoupí, protože jsou moc drahé, tak proč bych je tady vůbec měla zveřejňovat.

Ze sekce oblečení toho moc nechci, protože bych si přála hlavně kvalitnější kousky, do kterých ale nechci investovat dříve, než budu mít postavu, se kterou budu spokojenější než teď.
Zaujal mě svetřík s křížením ve výstřihu z H&M, který bohužel na českých stránkách nemohu najít v černé barvě, ale snad se do Vánoc objeví. Svetříky s límečkem jsou právě teď v každém obchodě, ale já toužím přesně po takovém jednoduchém, který je z Manga. Bohužel můžu jen doufat, že doplní moji velikost.

A CO TEDA JÍM?

1. listopadu 2016 v 9:39 | Magda T.
S jídlem jsem jsem měla vždy velký problém. Když mi byl rok nebo dva, přestala jsem zničeho nic jíst ovoce a zeleninu. Samozřejmě se mnou mamka byla u doktorky, ale ta jen řekla, že je to přechodné. Stav o dvacet let později? Skoro stejný. Poslední rok až dva se snažím překonávat své hranice a dostat do sebe i nějakou zeleninu. Přecejen už bych své tělo měla ovládat lépe a zdravotní problémy mě také nenechají napokoji jen tak.
Kromě okurek, syrových rajčat, paprik a salátů sním snad všechnu zeleninu, i když jen v určitém množství. Také jsem se zamilovala do avokáda, a zvládnu sníst i kousek melounu, hroznů nebo brusinek, abych vám nelhala, že nejím žádné ovoce. A ne, oblíbené motto babiček "určitě to sníš, když nebudeš vědět, že to v tom je", opravdu nefunguje.

Druhým problémem mého dětství byla velká nechuť k masu. Což v rodině s otcem myslivcem a rybářem nebylo moc jednoduché. Ohledně masa můžu tvrdit, že jsem byla (a jsem) hodně vybíravý strávník. Šunku jsem nejedla, protože mi moc připomínala odříznutý kus masa ze zvířete, místo ní jsem jedla hlavně různé salámy. Párky vždy musely být jemné. Ulovenou zvěřinu jsem zásadně odmítala. Řízky? Jen kuřecí. Což byl podobný stav až donedávna, když mě můj přítel naučil jednou za čas jíst i vepřové nebo hovězí.
Vždy jsem ale maso jedla nerada a byla naštvaná, že na něj občas mám chuť, protože už v dětství jsem inklinovala k vegetariánství. Jenže, jak si asi dokážete představit, to v mé rodině nebylo úplně přípustné. Také dost složité, když jsem nejedla zeleninu.

OBLÍBENÉ BLOGY – BLOGERKA ROKU

24. října 2016 v 22:06 | Magda T.
Mnohým z vás určitě neuniklo, že i letos už je v plném proudu soutěž Blogerka roku. Já musím přiznat, že jsem si vzpomněla až včera, že vlastně existuje. Byla jsem ráda, že všechny blogerky, které bych nominovala, už byly nominované. V tomhle článku vás nebudu prosit o hlasy, ani nebudu soutěž kritizovat. Nebudu ani zastírat, že by se mi nelíbilo probojovat se do poslední desítky blogů v mé kategorii. Ale vím, že na to objektivně nemám dostat čtenářů.

V dnešním článku bych se spíš chtěla rozepsat o slečnách, jejichž blogy mám nejradši. O těch, které by si (podle mě) zasloužily zmiňovanou soutěž vyhrát. Rovnou vám můžu říct, že to není nikdo z vítězů minulých ročníků. Sice je sleduji, ale jen z principu, abych si udržela přehled o tom, co se v blogovém světě děje. Jinak mě jednoduše nebaví.

V první kategorii - Beauty, sleduji dva blogy. Na většinu ostatních jsem už někdy zabloudila, ale hrozně mě nebaví nudné otřepané články s recenzí na jeden kosmetický produkt, který má doma každý. Netvrdím, že je to případ všech nominovaných, na mně neznámé blogy se určitě časem podívám také.
Nejradši mám Alex z Tale of Miss A, usměvavou slečnu, která krásně píše, krásně fotí, má úžasný styl jak oblékání, tak bydlení, a u jejích článků se musíte usmívat. I když jsou o kosmetice.
Druhou slečnou je Linda z HI LYCHEE, u které najdete to, co jinde ne - recenze na kvalitnější a dražší kosmetiku. Typ beauty blogu, který nám tu náramně chybí. Píše v angličtině i češtině, má skvělé fotky, a baví mě i její minimalistické outfity či články o cestování.

VILNIUS, KONEC BLOGU, CO BUDE DÁL | POZNÁMKY POČTRNÁCTÉ

3. října 2016 v 8:13 | Magda T.
Milí čtenáři,
dlouho jsem se na blogu neukázala. Poslední článek jsem zveřejnila více než před měsícem, a podobně vypadá i má facebooková stránka či instagram.
Skoro polovinu září jsem strávila ve Vilniusu na projektu European Cosplay Academy, následující týden v posteli s ošklivým nachlazením a poslední záříjový týden jsem věnovala škole, protože mi začal další semestr.
Ve Vilniusu jsem poznala mnoho zajímavých osobností. Byli jsme velice různorodá skupina složená ze zástupců z Irska, Polska, Litvy a samozřejmě i České republiky. Českou skupinu jsem vybírala já a jsem ráda, že jsem vybrala dobře a poznala díky tomu všechny více. Nejvíce jsem si nakonec rozumněla se skupinou z Irska. Sami se popsali jako "přehnaně zdvořilí a zároveň jim je všechno jedno". Přesně ten typ lidí, se kterými bych se chtěla vídat.
Nejzajímavější a nejbohatší pro mě tedy byly všechny rozhovory, které jsme spolu vedli mnoho večerů až do rána. Překvapivě jsem po noci povídání a třech hodinách spánku měla více energie než obvykle. Jedno ráno jsem byla dokonce šťastná. Asi dvě hodiny. Chtěla jsem tančit a zpívat, skákat nadšením. Usmívala jsem se od ucha k uchu. A uvědomila si, že jsem ještě nikdy šťastná nebyla. Že konečně vím, co to znamená.
 
 

Reklama