ŽIVOT

JARNÍ CÍLE

20. března 2017 v 7:00 | Magda T.

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Šťastný první jarní den! Několik teplých slunečních dnů jsme si už užili během posledních tří březnových týdnů, ale dnes v 11:28 začíná astronomické jaro oficiálně. Pro mě to znamená konečně změnu šatníku ze zimní kapsule na jarní a přidání kapky růžové do jinak tlumených barev. Každodenní focení kvetoucích rostlin, pomáhání na zahradě, dřívější vstávání (jsem jako slepice, vstávám s východem slunce - v zimě je to těžké!) a mnohem lepší náladu!
Se začátkem každého ročního období jsem se rozhodla sepsat si seznam menších cílů, které mi pomohou splnit si má novoroční předsevzetí, ale nebráním se i dalším, které jsem Nový rok ani nezmínila.

PŘEDSEVZETÍ PO DVOU MĚSÍCÍCH

3. března 2017 v 7:00 | Magda T.

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Utíká to rychle, že? Přijde mi, jakobych své předsevzetí psala před pár dny, a ony jsou to už dva měsíce. Z ukrutné zimy se pomalu přesunujeme do teplého jara, začínají růst sněženky a kabát nahradila motorkářská bunda, ani svetr není potřeba. A pro mě přišel čas, abych se ohlédla na postup plnění či neplnění mých novoročních předsevzetí (nepsala jsem o všech). Je třeba je čas od času zkontrolovat, abyste na ně za chvíli dočista nezapomněli a na konci roku neříkali, že stejně nemá smysl si nějaká dávat, protože nefungují nebo je nedodržíte.

Životní styl:
- Minimalismus: V kuchyni byly vybrakovány dvě poličky, zmenšila jsem svoji zásobu líčidel, zároveň ale zlepšila jejich účelnost. Znovu se odehraje jarní blogerský bazárek, na kterém snad prodám další dávku oblečení, které mi tu přebývá.
- Bez odpadu: Konečně jsem si pořídila látkové pytlíčky na nákup zeleniny a ovoce, o kterých jsem psala v únorových oblíbencích. K láhvi na vodu jsem se ještě nedostala.
- Vegetariánství: Stále nejím maso, piju jen rostlinné mléko, udělala jsem svůj první zeleninový vývar, jehož poslední sklenička je ještě připravena v mrazáku, místo masoxu používám zeleninový bujón od Alnatura a zjišťuji informace o potravinách, které jsem nevěděla, že nejsou vegetariánské (kromě masa samozřejmě).

JAK OPRAVDU DODRŽET SVÁ PŘEDSEVZETÍ

9. ledna 2017 v 11:11 | Magda T.
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Zdravím milí čtenáři! Od Nového roku už nám týden uplynul, takže nastal čas podívat se znovu na naše předsevzetí. A možná je trošku přehodnotit. Tak co, jak na tom jste? Už jste zjistili, že některé vaše cíle nejsou realistické, nebo jste se na ně vykašlali úplně? Má si můžete přečíst tady. Mně to zatím jde, snažím se předsevzetí plnit a mám z toho skvělý pocit. I když samozřejmě nemohu aplikovat všechno zároveň, to bych se z toho zbláznila.

Zatím jsem stačila potrénovat svůj minimalismus, když jsem odolala novoročním a povánočním slevám a koupila si jen malou kabelku (kterou už jsem tak potřebovala, protože je má bývala už dost potrhaná) a bundu na jaro, kterou miluji, miluji, miluji a budu ji nosit snad každý den. Odolala jsem všem přenádherným bomberům, které jsou ve slevě, protože vím, že bych je stejně nenosila, protože mé postavě vůbec nesluší.

Zero waste jsem zatím aplikovala na zbytky zeleniny, které dávám zamrazit a potom z nich udělám zeleninový vývar. A maso jsem také neměla, i když jsem měla fakt hroznou chuť na slaninu, kterou si přítel smaží snad pořád. Také jsem poprvé uvařila ten zmíněný zeleninový vývar, abych měla čím nahradit kuřecí. Jsou to jen malé krůčky, ale máme za sebou pouze jeden týden!

Každý den cvičím jógu s Adrienne (30denní výzva), snažím se jíst tolik, co mám, a procvičuju francouzštinu. Dokonce se mi povedlo zapsat si ve škole předmět Francouzština pro začátečníky 2 a čekám, jestli se vlezu do Kurzu francouzského jazyka online. Angličtinu se mi bohužel nepovedlo zapsat, takže bude muset počkat do dalšího semestru. A na blogu přibyl článek každé pondělí, středu a pátek, i něco navíc, z čehož mám radost, i když se o blog starám trošku víc než o školu. Ale mám za sebou tři zkoušky, tak to tak hrozné nebude. Jen tento týden musím napsat asi pět prací a naučit se na další zkoušku ve středu.

SEZNAM PŘÁNÍ | 2017

2. ledna 2017 v 7:00 | Magda T.
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Baví vás "wishlisty"? Mě docela ano a ráda se dozvím o nových produktech či obchodech, které mohu vyzkoušet. Ráda
si takové nákupní seznamy i vytvářím. Zaprvé - miluju seznamy. Zadruhé - donutí mě to stanovit si důležitost jednotlivých věcí, které bych ráda měla, a pořádí, ve kterém je chci pořídit. Zatřetí - zůstanu díky tomu u realistických přání (skoro), která je možné si za rok splnit. Žádné "chci to a to a to, a ještě tohle" a pak zjístíte, kolik to všechno stojí.
Pokud se nic nezmění, což určitě změní, rok je dlouhá doba, ráda bych si pořídila nebo dostala následující. Rozdělila jsem je na kosmetiku, oblečení a techniku/koníčky.

POP od Stelly McCartney - Od Notino jsem dostala vzoreček s tímto parfémem a zamilovala se do něj na první čichnutí. Snad ho začnou i prodávat.
Alien od Thierry Mugler - Toužím po něm už dva roky. Tak letos. Fakt.
Bath & Body Works stress relief svíčka - Od BBW jsem svíčky ještě nezkoušela a v poslední době jsem docela zklamaná z Yankee Candle, tak snad budou lepší. Prodávají je na Notino, kdybyste nevěděli. Ale to je tajemství jen mezi námi, ne, že mi je vykoupíte!
Naked2 Basics od Urban Decay - Ráda bych konečně něco od UD zkusila, takže vsadím na klasiku a jejich paletky stínů.

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ A CÍLE | 2017

1. ledna 2017 v 7:00 | Magda T.
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Šťastný nový rok 2017! Doufám, že se máte všichni nádherně a využijete dnešní den k plnění svých předsevzetí. Víte, co se říká. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tak se vzmužte a udělejte svůj den co nejproduktivnější, žádné vylehávání v posteli a koukání na televizi s dojídáním včerejších chlebíčků. Pokud nezačnete dnes, nezačnete nikdy. Ani zítra, ani v pondělí (i když to je stejný den). Všechny vaše vysněné cíle na vás nepočkají, nic vám nespadne do náruče.
I já toho chci letošní rok změnit hodně, a sepsání cílů mi pomáhá v uvědomění si priorit a toho, co vlastně chci. A v přiznání toho, v čem jsem špatná a líná. A že je toho tentokrát hodně.

Životní styl

♥ Minimalismus - Ráda bych bez škobrtnutí pokračovala v mé cestě za omezením hmotných věcí a více si užívala vše ostatní.

♥ Bez odpadu - Zero waste hnutí mě opravdu oslovilo a budu pokračovat v omezení odpadu, který produkuji a kupuji. Ráda bych více vařila doma a nekupovala zbytečné vymoženosti, které skončí v koši. A konečně si musím pořídit láhev na vodu a plátěné pytlíky!

♥ Vegetariánství - Bez masa jsem právě teď asi dva a půl měsíce a rozhodně se k němu nechci vrátit. Ještě se naučit lidem jednoduše říct, že nejím maso, a neobtěžovat se neustálým vysvětlováním.

ROK 2016

30. prosince 2016 v 7:00 | Magda T.
Letošní rok byl hořkosladký, událo se mnoho skvělých věcí, proběhlo i mnoho špatných a smutných. Nechci ale na konci roku vzpomínat jen na to špatné, ani bychom neměli na začátku roku nového myslet negativně už dopředu. Proto jsem se rozhodla vypsat jen ty hezké události, zkušenosti, maličkosti i velikosti, které jsem v roce 2016 zažila. Zkuste se taky zamyslet nad těmi nejkrásnějšími momenty, které se vám letos udály. A budu moc ráda, pokud se mi s němi svěříte v komentářích.

LEDEN - Hned na Nový rok napadnul čerstvý sníh, který vykouzlil úžasný začátek měsíce. Podařily se mi všechny zkoušky a oslavila jsem to s přítelem v čokoládovně Minach, která je má nejmilovnější. Probíhaly přípravy na náš ples v kostýmech Cosples, jehož první ročník měl proběhnout v únoru a já měla na starost HR a catering (jídlo a výzdobu). Přečetla jsem (a zamilovala si) The Perks of Being a Wallflower a Všechny malé zázraky.

CO JSEM DOSTALA K VÁNOCŮM?

26. prosince 2016 v 7:00 | Magda T.

Přeji všem trošku opožděně příjemné a krásné svátky! I přes sliby jsem se na blogu nakonec do Vánoc neukázala, což mě mrzí, ale co se dá dělat. Do 21. jsem byla na brigádě, 22. pila litry mátového čaje, abych si spravila žaludek po noci plné vína a šipek s mými spolubrigádníky, a hned 23. jsme s přítelem jeli pryč z Brna na vánoce k jeho rodičům. A tam jsem si počítač nebrala.
Vánoce jsem si udělala vegetariánské, i když mi přišlo blbé, že se pro mě musí vařit zvlášť. Nechutná mi totiž ani klasický bramborový salát, tak mi moje mamka už dávno vymyslela vlastní. K němu jsem měla smažený hermelín, místo rybí polévky krémovovu bramborovou, a chlebíčky jsem měla s máslem, sýrem a olivami. U přítelové babičky jsem potom měla svíčkovou jen s knedlíkem a brusinkami bez masa, u mé babičky bramborový knedlík se zelím bez kachny. Maso jsem tedy neměla asi dva měsíce a nijak mi nechybí. A nejspíš to opravdu na můj zdravotní stav funguje, bolest kloubů jsem už nějakou dobu nezaznamenala. A k tomu jsem zhubnula sedm kilo, a to se počítá. I když nevím, jestli to pořád zůstalo stejně i po vánočním obžérství.

K Vánocům jsem dostala spoustu dárečků, a abych vás tu neotravovala fotkami a popisky všech, vybrala jsem jen pět mých nejoblíbenějších (knížky počítám jako jeden). Pak jsem si uvědomila, že jsem vlastně dárky obdržela ještě na začátku prosince od Haily a Temi, z nichž jsem tedy vybrala ještě dva další.

POSLEDNÍ TÝDNY

14. prosince 2016 v 8:52 | Magda T.
Je to hektické, přiznávám. Poslední měsíc jsem strávila většinou na brigádě (na konci října jsem začala pracovat v Knihy Dobrovský na e-shopu), kde jsem většinou celý den. A tím celým dnem myslím od osmi ráno do osmi večer. Nebo deseti večer. Asi nepochopím, proč mají lidé potřebu objednávat si papírnické potřeby přes knihkupectví.

Snažím se do tohoto rozvhu zakomponovat i školu, které samozřejmě nemám tolik co ostatní, ale i tak jí nějaký čas věnovat musím. Úspěšně jsem napsala tři testy z dějin hudby (o kterých nevím nic), i když ten třetí až napodruhé. Třicet otázek na dvacet minut, navíc s hudebními ukázkami, není úplná brnkačka. Ještě si musím najít čas zajít na tři koncerty (středověké až barokní hudby..), abych na ně do patnáctého ledna napsala recenze (jsem zvědavá jak..) a naučit se na zkoušku, což bude těžší než maturita ze stavebních konstrukcí.

Snažím se odpovídat na e-maily ohledně blogu či Animefestu a zařizovat Cosples - ples v kostýmech, který již podruhé organizujeme. Ale moc to nejde. Navíc mi kvůli neustále nateklým nohám zarostl nehet na palci tak, že mi ho museli včera kus strhnout (au). Takže teď ležím v posteli a snažím se zvedat jen při nejnutnějších případech. Zítra mám kontrolu v nemocnici, hned potom musím jet vytisknout materiály, které po mně chtějí na celním úřadě, koupit pár dárečků a spěchat na autobus do Prahy.

NAROZENINOVÝ A VÁNOČNÍ SEZNAM PŘÁNÍ

10. listopadu 2016 v 19:04 | Magda T.
Zdravím mí milí čtenáři,
v neděli mám dvacáté třetí narozeniny, a jak už je u mě na blogu zvykem, nezapomínám zveřejnit i seznam dárků, které bych si přála dostat. Ten mi pomáhá v uvědomění si, co vlastně chci/potřebuji. A protože ho zveřejňuji o pár týdnů později než předtím, spojím ho i s vánočním seznamem. Stejně si toho moc nepřeji. Nebo spíš.. Chci toho hrozně moc, ale většinu věcí mi nikdo nekoupí, protože jsou moc drahé, tak proč bych je tady vůbec měla zveřejňovat.

Ze sekce oblečení toho moc nechci, protože bych si přála hlavně kvalitnější kousky, do kterých ale nechci investovat dříve, než budu mít postavu, se kterou budu spokojenější než teď.
Zaujal mě svetřík s křížením ve výstřihu z H&M, který bohužel na českých stránkách nemohu najít v černé barvě, ale snad se do Vánoc objeví. Svetříky s límečkem jsou právě teď v každém obchodě, ale já toužím přesně po takovém jednoduchém, který je z Manga. Bohužel můžu jen doufat, že doplní moji velikost.

A CO TEDA JÍM?

1. listopadu 2016 v 9:39 | Magda T.
S jídlem jsem jsem měla vždy velký problém. Když mi byl rok nebo dva, přestala jsem zničeho nic jíst ovoce a zeleninu. Samozřejmě se mnou mamka byla u doktorky, ale ta jen řekla, že je to přechodné. Stav o dvacet let později? Skoro stejný. Poslední rok až dva se snažím překonávat své hranice a dostat do sebe i nějakou zeleninu. Přecejen už bych své tělo měla ovládat lépe a zdravotní problémy mě také nenechají napokoji jen tak.
Kromě okurek, syrových rajčat, paprik a salátů sním snad všechnu zeleninu, i když jen v určitém množství. Také jsem se zamilovala do avokáda, a zvládnu sníst i kousek melounu, hroznů nebo brusinek, abych vám nelhala, že nejím žádné ovoce. A ne, oblíbené motto babiček "určitě to sníš, když nebudeš vědět, že to v tom je", opravdu nefunguje.

Druhým problémem mého dětství byla velká nechuť k masu. Což v rodině s otcem myslivcem a rybářem nebylo moc jednoduché. Ohledně masa můžu tvrdit, že jsem byla (a jsem) hodně vybíravý strávník. Šunku jsem nejedla, protože mi moc připomínala odříznutý kus masa ze zvířete, místo ní jsem jedla hlavně různé salámy. Párky vždy musely být jemné. Ulovenou zvěřinu jsem zásadně odmítala. Řízky? Jen kuřecí. Což byl podobný stav až donedávna, když mě můj přítel naučil jednou za čas jíst i vepřové nebo hovězí.
Vždy jsem ale maso jedla nerada a byla naštvaná, že na něj občas mám chuť, protože už v dětství jsem inklinovala k vegetariánství. Jenže, jak si asi dokážete představit, to v mé rodině nebylo úplně přípustné. Také dost složité, když jsem nejedla zeleninu.
 
 

Reklama


798x90-products.gif