STYL

JAK A KDE PRODAT SVÉ OBLEČENÍ

27. března 2017 v 8:26 | Magda T.

Zdravím milí čtenáři, hned na začátek bych vás ráda pozvala na tradiční bazárek brněnských blogerek, který se bude konat v Sále B. Bakaly v Brně tohle úterý 28. března od 14:00. Akci tentokrát organizuje autorka skvělého blogu Dazzlicious, za což jí moc děkuji! Budu se na vás těšit s plným stojanem oblečení a určitě dorazte, pokud budete mít možnost, všechny si s vámi rády i popovídáme. Které blogerky budou na bazárku dál, můžete zjistit na facebookové události.

A protože se to hezky tématicky hodí, rozhodla jsem se pro vás sepsat pár způsobů a tipů, které vám snad pomohou, pokud se rozhodnete prodat nějaké oblečení, které vám už nevyhovuje, ale někdo jiný by pro něj měl využítí. A pokud se chcete zbavit oblečení, ale nechcete ho prodávat, můžete mrknout na další čtyři tipy, co s ním můžete udělat.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU:

magdatumova.wordpress.com

3 TRENDY, KTERÉ JSEM SI ZAMILOVALA DÍKY BLOGERKÁM

17. března 2017 v 7:00 | Magda T.
..a že se musely snažit!

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.


KOUPIT ____________ KOUPIT____________ KOUPIT ____________ KOUPIT

Dobré ráno milé čtenářky (i čtenáři, ale pro ty dnešní článek asi moc nebude), články typu "Koupila jsem si kvůli blogerkám" nebo "Blogerky mě donutili si to koupit" mám moc ráda, takže jsem se dnes rozhodla napsat něco podobného. Spíše než o nakupování ale článek bude o módních trendech, které jsem si díky (kvůli) blogerkám zamilovala. A že se občas musely hodně snažit!

Prvním trendem jsou zavinovací šaty. Jedny jsem už dávno předávno (asi před pěti lety) vlastnila, ale nikdy jsem je neměla nějak extra v oblibě. Líbilo se mi, jak v nich vypadám, ale moc jsem o nich nepřemýšlela. Teď je nejčastěji vídám u Samanthy Marie, jejíž styl se mi moc líbí. Ale propadla jsem jim až díky Meg Says. Ta o nich v haulu mluvila poprvé před pár měsíci, ale od té doby se jí ve videích objevují pořád další a další. A jedny jsou hezčí než druhé! Jak jsem psala, líbí se mi, jak v nich vypadám. Více padnou slečnám s křivkami, takže teď jen najít ty nejhezčí! Všechny ve výběru nahoře jsou z ASOSu, ale mám pocit, že si jich tento rok pořídím hromadu!

*Článek obsahuje affiliate odkazy - každým kliknutím nebo objednávkou přes můj odkaz mě podpoříte.

MALÁ NOC MÓDY – NOVÁ PLATFORMA PRO ZAČÍNAJÍCÍ NÁVRHÁŘE

13. února 2017 v 7:00 | Magda T.
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

V pátek 10. února proběhla v bývalé továrně Mosilana (nyní Mosilana Hub) akce, která představila nezávislé osobnosti brněnské módy a tvorbu studentů Střední školy umění a designu v Brně. Dveře se otevírali v šest, program měl začít v sedm, bohužel (nejspíš kvůli návalu u vchodu) začal až o půl hodiny později.
Z prvního přehlídkového bloku Independent + SŠUD mě nejvíce zaujaly minimalistické modely Adély Mitrengové, hlavně díky jejich tvarům. Potěšily mě i červené batohy Jana Smejkala. Během dvacetiminutové přestávky jsme se s Temi šly podívat do vedlejší místnosti, ve které byla vystavena tvorba návrhářů Rambi Vera, Natálie Vencovské a dalších. Z druhého bloku New and newer musím vyzvihnout modely Natálie Vencovské, které spojují mé nejoblíbenější prvky - jemné barvy, výšivky a smysl pro detail. Blok Vietnamese do it better byl opravdu nabitý skvělými návrhy. Od designových batohů, které se jednoduše promění v tašky Ngoc Yen Tran, přes minimalistické, precizní a vzdušné modely Nguyen Tuyet Nhung, po moji nejoblíbenější (díky všem těm třpytkám!) kolekci Mỹ Linh inspirované Vientnamem samotným.

ZIMNÍ KAPSULOVÝ ŠATNÍK | KAPSULE 2017

14. ledna 2017 v 10:21 | Magda T.
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Zdravím milí čtenáři, dnes bych vás chtěla nechat nahlédnout do svého kapsulového šatníku na letošní zimní sezónu. Bohužel jsem kvůli zkouškovému zatím neměla možnost udělat i video, ale snad za týden! Dnes vám nechci fotit každý jeden kus oblečení, jelikož ho všechno uvidíte ze všech stran ve videu a těch fotek by bylo opravdu moc. Spíš chci sepsat, co jsem se rozhodla následující tři měsíce nosit, kde nakupuji, jaké jsou mé oblíbené kousky, apod. Ve videu bude oblečení pouze ukázané. A hlavně mi do té doby přibudou tři kousky, které jsem si objednala ve středu.

Naprostou většinu oblečení nakupuji v H&M a F&F, protože mi poměrem kvalita/cena/výkon přijdou jako nejvýhodnější, hlavně pokud si s penězi nemůžete moc vyskakovat, a zároveň je nechcete utrácet zbytečně za oblečení, které nedrží tvar a za měsíc se rozpadne. Občas najdu kvalitní kousky, které mi sedí, za rozumnou cenu i v C&A. A když mám štěstí, tak najdu pár pokladů i v second-handech. Například má bleděmodrá košile od Ralph Lauren je ze sekáče asi za 90 korun. Je v perfektním stavu a má skvělý střih, tak dobře střiženou košili jsem nikdy neměla na sobě.

Když začnu s topy, mými základními kousky jsou pohodlné volnější trička s dlouhým rukávem, který většinou vyhrnu. Pro zimu jsou to hlavně studené barvy - bílá, šedá, bleděmodrá, námořnická modrá a černá. A horřicově žluté baseballové tričko, které je tak pohodlné! Mám buď topy bez vzoru nebo pruhované, proužky miluju! Občas se objeví i jiný vzor jako na halence , která je shodou okolností z New Yorkeru, kde tak jednou za půl roku také na nějaký kvalitnější kousek narazím, ale musím hledat. K topům ještě přibude černé tričko ve střihu, který jsem si od podzimu hrozně oblíbila a čekala na kousek, který mě zaujme, abych si ho pořídila. Žebrovanou látku moc nemusím, ale třeba mě přesvědčí o opaku. Dohromady tedy budu mít 10 topů.

U svetrů jsou mé hlavní kousky námořnicky modrý svetr se zipy po stranách a hořčicově žlutý (který jsmem zapomněla vyfotit). Když na ně nemám náladu, přehodím přes tričko jen lehký kardigan.

CO JE TO KAPSULOVÝ ŠATNÍK

6. ledna 2017 v 9:41 | Magda T.
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Kapsulový šatník, anglicky Capsule wardrobe, znáte? Já s tímto konceptem experimentuji posledního asi tři čtvrtě roku, i když jsem to nikdy nedotáhla do úplného konce. Kapsulový šatník je pro mě takovým návratem do minulosti, kdy měla většina lidí pouze oblečení, které nosili každý den, a slavnostnější oblečení. Protože tak by to přeci mělo být, ne? Oblečení by se mělo nosit a měli bychom vlastnit jen kousky, které opravdu chceme.

Kapsule (tak jí říkám já) je ve zkratce malá sbírka oblečení, které k sobě ladí a dá se spolu kombinovat, a můžete ji nosit celou sezónu. Většinou má něco přes 35 kusů, ale finální množství je na vás a doporučuji se až tak moc nefixovat na čísla. Nejdůležitější je vybrat oblečení, které se k sobě hodí, máte ho rádi a budete ho opravdu nosit.

Asi dva týdny před začátkem každé sezóny se zamyslíte nad uplynulou, co jste nosili a co naopak ne, a naplánujete si sezónu následující. Co si budete muset pořídit, abyste pokryly své potřeby, a hodí se všechno ke všemu? Zbytek doby nic nenakupujete.

JAK SI VYTŘÍDIT ŠATNÍK

13. srpna 2016 v 11:39 | Magda T.
Patříte k těm, kteří nikdy neví, co si vzít na sebe? Trávíte v zoufalství hodiny před přeplněnou skříní s tím, že nemáte co si obléct? A chcete s tím pomoct? Pak bude můj dnešní článek přesně pro vás. Pokud jste na tohle téma ale už něco četli, tak nejspíš ne, protože nic nového se tu nejspíš nedočtete. Trošku to zní jako vtíravá reklama, že..

Od malička většinu z nás společnost "učila" konzumerismu, čím víc, tím líp, spousta oblečení (samozřejmě i dalších věcí) znamená, že si ho můžu dovolit, že jsem na tom líp než ostatní, ne? Ne.

Přináší vám ta přeplněná skříň, do které se už nic nevleze, i když zkoušíte nejrůznější triky a kupujete více a více "pomůcek na organizaci", něco dobrého? Máte všechno to oblečení rádi? Přináší vám každý kousek radost nebo myslíte, že ho potřebujete? Zamyslete se ještě jednou.

V dnešním článku ale nechci vypisovat důvody, proč byste měli šatník vytřídit, ale jak to udělat. I když jeden si stejně neodpustím - většina lidí nosí jen dvacet procent oblečení, které vlastní. A to už stojí za zamyšlení.

TREND: KVĚTINOVÉ VÝŠIVKY

2. července 2016 v 21:24 | Magda T.
Trend: Floral Embroidery


Proměnlivé módní trendy každou sezónu bedlivě sleduji, ale ve většině případů mě nechávají chladnou. Nerada nakupuji oblečení, které bude v kurzu jen pár měsíců, raději sáhnu po kouscích, po kterých už dlouho toužím, a vím, že budou v kurzu dlouho, a hlavně se mi stále budou líbit. Pokaždé se ale najde jeden nebo dva trendy, které mě uhranou, protože jsou mému vkusu blízké. Na podzim/zimu to pro mě byl samet, a v mém šatníku se teď schovávají černé sedmdesátkové šaty za sametu, které jsem našla asi za stovku z druhé ruky. V sezóně jaro/léto u mě vedly proužky a stále se rozmýšlím nad bomber bundou. Co mě moc nezaujalo, byly ale "off shoulders" a "cold shoulders" střihy bez ramenou, které zaplnily všechny obchody, a alespoň jeden kousek má doma skoro každá nákupní maniačka.

Nejnovější trend, jehož první vlaštovky už se pomalu dostávají i do našich obchodů jako H&M, Topshop a Zara, nebo v zahraničí Miss Selfridge, Primark, Newlook a mnoho dalších, se k nám, obyčejným lidem, blíží z přehlídkových mol od designérských značek jako Gucci, Christopher Kane, Stella McCartney či Dolce & Gabbana. Jsou jím květinové výšivky, většinou růže, ale najdou se i další rostlinky. Rozhodně tím nemyslím různé nášivky či nažehlovací záplaty, které jsou momentálně v kurzu také. Mluvím o pravém vyšívání, od jemných kvítků po větší, i když se občas dá nahradit i nášivkami.

5 ZPŮSOBŮ, JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÉHO OBLEČENÍ

26. března 2016 v 19:17 | Magda T.
Za poslední rok jsem svému šatníku ulehčila alespoň o sto až dvě stě kusů oblečení. Jak a proč jsem to udělala a tipy na třídění a organizaci šatníku se dozvíte v dalších článcích. Co ale udělat se vším tím starým a nechtěným oblečením? Vyhodit? Ne! Připravila jsem si pro vás postup, jak se oblečení zbavit, aniž by muselo skončit na skládce nebo ve spalovně.

Back to school outfits

31. srpna 2015 v 7:00 | Magda T.
H&M back to school outfits


Od článku s podzimními trendy mě začalo hodně bavit psát o módě, hezky jsem se rozepsala i v soutěži na ACOS o vstup na MBPFW, a dnes pro vác mám čtyři škoilní outfity z aktuální kolekce H&M, takže byste měli všechno najít v obchodech, pokud vás některý kousek zaujme :). Zakomponovala jsem do oblečků i novou kolekci pro H&M loves music, kterou tentokrát navrhla jedna z mých opravdu oblíbených zpěvaček - Foxes.
 
 

Reklama

798x90-products.gif