PŘEDSEVZETÍ PO DVOU MĚSÍCÍCH

3. března 2017 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Utíká to rychle, že? Přijde mi, jakobych své předsevzetí psala před pár dny, a ony jsou to už dva měsíce. Z ukrutné zimy se pomalu přesunujeme do teplého jara, začínají růst sněženky a kabát nahradila motorkářská bunda, ani svetr není potřeba. A pro mě přišel čas, abych se ohlédla na postup plnění či neplnění mých novoročních předsevzetí (nepsala jsem o všech). Je třeba je čas od času zkontrolovat, abyste na ně za chvíli dočista nezapomněli a na konci roku neříkali, že stejně nemá smysl si nějaká dávat, protože nefungují nebo je nedodržíte.

Životní styl:
- Minimalismus: V kuchyni byly vybrakovány dvě poličky, zmenšila jsem svoji zásobu líčidel, zároveň ale zlepšila jejich účelnost. Znovu se odehraje jarní blogerský bazárek, na kterém snad prodám další dávku oblečení, které mi tu přebývá.
- Bez odpadu: Konečně jsem si pořídila látkové pytlíčky na nákup zeleniny a ovoce, o kterých jsem psala v únorových oblíbencích. K láhvi na vodu jsem se ještě nedostala.
- Vegetariánství: Stále nejím maso, piju jen rostlinné mléko, udělala jsem svůj první zeleninový vývar, jehož poslední sklenička je ještě připravena v mrazáku, místo masoxu používám zeleninový bujón od Alnatura a zjišťuji informace o potravinách, které jsem nevěděla, že nejsou vegetariánské (kromě masa samozřejmě).


Aktivity
- Sport: Ve škole se mi povedlo zapsat si povinný tělocvik - step aerobik, zatím jsem na něm byla pouze jednou a bylo to opravdu namáhavé, ale nevzdávám to. Asi tři týdny v lednu jsem každý den cvičila jógu, kterou jsem si oblíbila, a ráda bych se k ní vrátila, klidně každý den.
- Čtení: Aktivita, kterou jsem absolutně přehlížela. Za uplynulé dva měsíce jsem nepřečetla ani jednu knihu. A to jsem chtěla číst pět měsíčně. Bohužel mám strašlivý blok a nedokážu se odhodlat, a když už se překonám, vůbec mě číst nebaví a po pár stránkách to vzdám.

Jazyky a cestování:
- Francouzština: V lednu jsem se učila většinu dnů, v únoru to bylo horší kvůli méně času (organizovala jsem ples, který se udál v sobotu, zároveň jsem finišovala zkouškové a strávila víkend v Praze na výběrovém řízení na stáž), takže jsem si často ani neuvědomila, že už je dávno po půlnoci. Ale nějak jsem pokračovala. A pokračovat budu, už jsem se dostala až na 47% French Fluency na Duolingo, což mě velice těší.
- Angličtina: Poštěstilo se mi a zvládla jsem si zapsat povinnou angličtinu ve škole, takže každý týden procvičuji svoje akademické jazykové dovednosti.
- Zahraniční stáž: Na stáž v Gruzii mě bohužel nevybrali, ale nic se neděje. Byla by to skvělá zkušenost, ale teď se můžu jen nechat překvapit, co mi léto přinese. Takže toto předsevzetí mohu smazat.
- Itálie, Berlín, Vídeň: Zatím jsem žádnou destinaci nenavštívila a jak jsem psala, můžou se změnit. Momentálně je tu možnost navštívit Haag v Nizozemí i vrátit se v září na dva týdny do Vilniusu. Stále více vzpomínám i na Brighton, kam bych se možná zase podívala v srpnu. Uvidíme.

Lepší já:
- Vztahy: Nemohu říct, že se cokoliv zlepšilo, ani že bych se nějak snažila. Na angličtině jsem se ale seznámila s prvním člověkem za celá má studia, i to se počítá.
- Všeobecný přehled: Twitter s všeobecným přehledem pomáhá opravdu skvěle, pokud sledujete správné účty. K tomu dokumentární seriály a dohledávání si informací k událostem, o kterých jste nikdy nevěděli. Vzdělávám se ráda, ale informací máme kolem sebe tolik, že občas nevím, kde vlastně začít, takže nakonec skončím u první věci, na kterou narazím.

A jak jste na tom s plněním svých předsevzetí a cílů vy? Nezapomeňte, že jakkoliv malý krok dopředu je stále pohyb směrem k tomu, čeho chcete dosáhnout. A nenechejte se zastrašit neúspěchem. Mějte se krásně,


DALŠÍ ČLÁNKY:

 


Komentáře

1 pihovatá vopice | Web | 3. března 2017 v 8:57

Mě hodně zaujalo to vegetariánství

2 Magda T. | E-mail | Web | 3. března 2017 v 8:59

[1]: Rozhodně o něm napíšu článek, o mnoho potravinách jsem opravdu nevěděla, že nejsou vegetariánské.

3 Eliss | Web | 3. března 2017 v 9:05

Tak ti přeji ať ti vše vyjde!

4 Ria | Web | 3. března 2017 v 10:18

Zajímalo by mě, co děláš za školu :) je fajn, ze si tam můžeš některá předsevzetí plnit. A celkove je to hodně inspirativní nápad, jen se trochu bojím, ze by se případný nepokrok zapisoval hodně těžce, jak se znám.. Na učení jazyka, pokud ti vyhovuje více on line forma, bych ti doporučila se poohlédnout i po online kurzech, třeba coursera, futurelearn, edx apodobne. Keep up the good work!

5 Magda T. | E-mail | Web | 3. března 2017 v 10:29

[4]: Jsem na Masarykově univerzitě, takže si spoustu předmětů můžu sama zvolit :). Měla jsem zapsanou i francouzštinu, ale odhlásila jsem se, protože jsem si svými mluvenými dovednostmi nebyla moc jistá. Takže snad v dalším semestru.

6 Obrazem Blog A. | E-mail | Web | 4. března 2017 v 9:20

V týdnu jsem uveřejnila jakési ohlédnutí za mým rokem 16 :) A mohu jen říct, že do Den Haag učitě jeď. Je to krásné místo, navíc naše česká ambasáda je skoro hned vedle paláce. Zažila jsem tam úžasné chvíle, právě díky zahraniční stáži (na kteoru můžeš jet kdykoliv jindy, pokud jedna nevyšla) a jednoduše Nizozemsko doporučuju všem celkově, nejen Amsterdam, protože je tam spousta dalších i kouzelnějších míst :) P.S. mě třeba první stáž v zahraničí, na kteoru jsem se hlásila, nevyšla - sice mě vzali, ale další okolnosti nehrály do karet. Pokud neklapla Gruzie, určitě přijde časem něco nového :) P.S. můj blog je nováček, budu ráda za každého, kdo hodí očko:)

7 Magda T. | E-mail | Web | 4. března 2017 v 11:10

[6]: Děkuji mockrát za komentář! Se stáží se to má tak, že jsem o nějaké přemýšlela ode vždycky, ale až Gruzie (a ten program) mě dostatečně zaujal, abych opravdu jela. Nechci jet, jen abych někam jela, ale aby mě i ta stáž samotná zaujala a něco mi přinesla. Možná se něco nového ukáže, možná ne, času mi ale už moc nezbývá. :)

8 Elly | Web | 6. března 2017 v 17:52

Super, že takhle pokračuješ a plníš si pomaloučku své sny :) Mým hlavním cílem bylo vyznamenání a řidičák. Obojí jsem splnila, teď už jen doufám, že se mi podaří najít si brigádu, shodit 5 kilo a přečíst alespoň 20 knih :)

Komentáře jsou uzavřeny.


798x90-products.gif