Březen 2017

IDEÁLNÍ ÚTĚK DO PŘÍRODY

31. března 2017 v 7:00 | Magda T. |  CESTOVÁNÍ

Když jsem byla mladší, trávila jsem v přírodě spoustu času. Bydleli jsme u lesa v domě se zahradou všude kolem. Jednou za pár týdnů jsem chodila se skautem na výpravy, a v létě jsme měli dvoutýdenní tábor uprostřed lesa ve stanech s podsadou, bez elektřiny a teplé vody.
Po letech bydlení v centru Brna mi příroda chybí stále častěji. Ale zase to nemusí být takový extrém jako tábor s latrínami. Přecejen už jsem zpohodlněla a tmy se bojím pořád. Na webu Blogerky.cz jsem narazila na výzvu, ve které můžou blogerky získat letní víkendový pobyt v resortu na Dolní Moravě. Romantický letní víkend s mým přítelem v luxusním hotelu, ale uprostřed přírody. Značka ideál. Rozhodla jsem se tedy sepsat krátký itinerář, jak bych si ty tři dny představovala a co bych chtěla zažít.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU:

V BŘEZNU JSEM MILOVALA..

29. března 2017 v 8:38 | Magda T. |  KRÁSA

Přijde mi, že své oblíbence za měsíc píšu snad každý týden! Pokaždé přemýšlím, co jsem vlastně měla posledních třicet dnů ráda, a nechce se mi věřit, že všechno tak rychle utíká. Ale asi je to tak. Za poslední měsíc jsem si nepořídila žádnou novou kosmetiku, přišla mi pouze měsíční krabička lookfantastic, ve které mě v březnu zaujaly jen dva výrobky. Zkusila jsem je ale jen jednou, takže ještě nemohu posoudit. Ne/líčíla jsem se každý den stejně, takže z líčícího hlediska jsou mými oblíbenými výrobky pořád ty samé jako minule. Ale pár drobností jsem přecejen našla. A zbytek se makeupu vůbec týkat nebude. Do čeho jsem se tedy zamilovala?

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU:

magdatumova.wordpress.com


JAK A KDE PRODAT SVÉ OBLEČENÍ

27. března 2017 v 8:26 | Magda T. |  STYL

Zdravím milí čtenáři, hned na začátek bych vás ráda pozvala na tradiční bazárek brněnských blogerek, který se bude konat v Sále B. Bakaly v Brně tohle úterý 28. března od 14:00. Akci tentokrát organizuje autorka skvělého blogu Dazzlicious, za což jí moc děkuji! Budu se na vás těšit s plným stojanem oblečení a určitě dorazte, pokud budete mít možnost, všechny si s vámi rády i popovídáme. Které blogerky budou na bazárku dál, můžete zjistit na facebookové události.

A protože se to hezky tématicky hodí, rozhodla jsem se pro vás sepsat pár způsobů a tipů, které vám snad pomohou, pokud se rozhodnete prodat nějaké oblečení, které vám už nevyhovuje, ale někdo jiný by pro něj měl využítí. A pokud se chcete zbavit oblečení, ale nechcete ho prodávat, můžete mrknout na další čtyři tipy, co s ním můžete udělat.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU:

magdatumova.wordpress.com


OVESNÉ MATCHA PALAČINKY

24. března 2017 v 8:21 | Magda T. |  SNÍDANĚ

Zdravím milí čtenáři, nedávno jsem měla hroznou chuť na něco sladkého a všimla jsem si, že už jsem dlouho nepoužila matcha prášek. Tomu už bylo v poličce docela smutno, tak mě napadly ovesné matcha palačinky. Poprvé byly dobré, ale napodruhé jsem recept ještě vylepšila a byly vynikající!

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU:

PRVNÍ DOJMY – NARS SHEER GLOW

22. března 2017 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA

O makeupu Sheer Glow v odstínu Siberia od značky Nars jsem se krátce zmínila v mých únorových oblíbencích a slíbila podrobnější recenzi. Sheer Glow mám asi měsíc, ale nelíčím se každý den, takže jsem ho použila pouze párkrát. Zkusila jsem ho ale už jak na den, tak na večerní akci (ples). Na rovinu musím přiznat, že jsem pro Sheer Glow hodně zaujatá, protože je to první makeup, který jsem kdy zkusila, který se nebije s mým světlým odstínem pleti. Což je pro mě největší plus, které u mě podklad může mít. Hrozně dlouho jsem tedy nenosila makeup žádný, protože jsem z výběru v drogeriích byla jen nešťastná. A radši čistý obličej než oranžovou masku.

RECENZI NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

https://magdatumova.wordpress.com/


JARNÍ CÍLE

20. března 2017 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Šťastný první jarní den! Několik teplých slunečních dnů jsme si už užili během posledních tří březnových týdnů, ale dnes v 11:28 začíná astronomické jaro oficiálně. Pro mě to znamená konečně změnu šatníku ze zimní kapsule na jarní a přidání kapky růžové do jinak tlumených barev. Každodenní focení kvetoucích rostlin, pomáhání na zahradě, dřívější vstávání (jsem jako slepice, vstávám s východem slunce - v zimě je to těžké!) a mnohem lepší náladu!
Se začátkem každého ročního období jsem se rozhodla sepsat si seznam menších cílů, které mi pomohou splnit si má novoroční předsevzetí, ale nebráním se i dalším, které jsem Nový rok ani nezmínila.

3 TRENDY, KTERÉ JSEM SI ZAMILOVALA DÍKY BLOGERKÁM

17. března 2017 v 7:00 | Magda T. |  STYL
..a že se musely snažit!

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.


KOUPIT ____________ KOUPIT____________ KOUPIT ____________ KOUPIT

Dobré ráno milé čtenářky (i čtenáři, ale pro ty dnešní článek asi moc nebude), články typu "Koupila jsem si kvůli blogerkám" nebo "Blogerky mě donutili si to koupit" mám moc ráda, takže jsem se dnes rozhodla napsat něco podobného. Spíše než o nakupování ale článek bude o módních trendech, které jsem si díky (kvůli) blogerkám zamilovala. A že se občas musely hodně snažit!

Prvním trendem jsou zavinovací šaty. Jedny jsem už dávno předávno (asi před pěti lety) vlastnila, ale nikdy jsem je neměla nějak extra v oblibě. Líbilo se mi, jak v nich vypadám, ale moc jsem o nich nepřemýšlela. Teď je nejčastěji vídám u Samanthy Marie, jejíž styl se mi moc líbí. Ale propadla jsem jim až díky Meg Says. Ta o nich v haulu mluvila poprvé před pár měsíci, ale od té doby se jí ve videích objevují pořád další a další. A jedny jsou hezčí než druhé! Jak jsem psala, líbí se mi, jak v nich vypadám. Více padnou slečnám s křivkami, takže teď jen najít ty nejhezčí! Všechny ve výběru nahoře jsou z ASOSu, ale mám pocit, že si jich tento rok pořídím hromadu!

*Článek obsahuje affiliate odkazy - každým kliknutím nebo objednávkou přes můj odkaz mě podpoříte.

PIKANTNÍ TOFU S KLÍČKY | RECEPT

6. března 2017 v 7:46 | Magda T. |  OBĚDY

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Dnes jsem si pro vás připravila jedno z mých nejoblíbenějších veganských jídel, které jsem zatím uvařila, pikantní tofu s klíčky podávané s rýží. Myslím, že jde původně o korejský pokrm, který jsem ale lehce upravila podle toho, co jsem zrovna našla v kuchyni. A pokud nejste zběhlí ve vaření, nezoufejte, postup je úplně jednoduchý.

Ingredience:
- 200 gramů uzeného tofu nakrájeného na čtverečky po 4 cm, mělo by být max 1 cm tlusté
- 1 balení klíčků (mungo, kendo - můžou být vyklíčené hodně i málo)
- 1 velká cibule nakrájená na asi 1 cm proužky
- 1 lžíce tapioka mouky (nebo jiného škrobu na zahuštění, obejdete se ale i bez toho)
- 200 ml vody
- olej
- koření: 1 lžíce červené kari pasty, 1 lžíce sójové omáčky (Kikkoman), 2 lžičky třtinového cukru, 2 stroužky drceného česneku, špetka soli a pepře - vše smíchané v misce dohromady

(na fotce jsem přidala hrst zelených fazolek, ale nejsou nutné)

Doba přípravy: 30 minut
Počet porcí: 4

PŘEDSEVZETÍ PO DVOU MĚSÍCÍCH

3. března 2017 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Utíká to rychle, že? Přijde mi, jakobych své předsevzetí psala před pár dny, a ony jsou to už dva měsíce. Z ukrutné zimy se pomalu přesunujeme do teplého jara, začínají růst sněženky a kabát nahradila motorkářská bunda, ani svetr není potřeba. A pro mě přišel čas, abych se ohlédla na postup plnění či neplnění mých novoročních předsevzetí (nepsala jsem o všech). Je třeba je čas od času zkontrolovat, abyste na ně za chvíli dočista nezapomněli a na konci roku neříkali, že stejně nemá smysl si nějaká dávat, protože nefungují nebo je nedodržíte.

Životní styl:
- Minimalismus: V kuchyni byly vybrakovány dvě poličky, zmenšila jsem svoji zásobu líčidel, zároveň ale zlepšila jejich účelnost. Znovu se odehraje jarní blogerský bazárek, na kterém snad prodám další dávku oblečení, které mi tu přebývá.
- Bez odpadu: Konečně jsem si pořídila látkové pytlíčky na nákup zeleniny a ovoce, o kterých jsem psala v únorových oblíbencích. K láhvi na vodu jsem se ještě nedostala.
- Vegetariánství: Stále nejím maso, piju jen rostlinné mléko, udělala jsem svůj první zeleninový vývar, jehož poslední sklenička je ještě připravena v mrazáku, místo masoxu používám zeleninový bujón od Alnatura a zjišťuji informace o potravinách, které jsem nevěděla, že nejsou vegetariánské (kromě masa samozřejmě).

V ÚNORU JSEM MILOVALA..

2. března 2017 v 12:30 | Magda T. |  KRÁSA

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

..makeup NARS Sheer Glow v odstínu Siberia. Pokud máte stejný problém se světlou pletí jako já, kdy se počet vhodně barevných makeupů v drogeriích rovná nule, je pro vás Sheer Glow v jeho nejsvětlejším odstínu Siberia možný zachránce. Barevně a texturou se hodně podobá Maybelline Fit Me, který ale skoro nevydrží a nedá se moc vrstvit. Sheer Glow nemá žádný silný podtón, krycí schopnosti má lehké, ale dá se jednoduše vrstvit, na pleti vypadá hodně přirozeně a vydrží docela dlouho. Pro mě je nejdůležitější, že poprvé nemusím pořád kontrolovat, jestli jsem makeup nanesla s přirozeným přechodem na vršku čela a u krku, abych na obličeji neměla oranžovou masku. Používám ho zatím jen asi týden, takže si ještě připravím rozsáhlejší recenzi, kde shrnu všechny jeho klady i zápory a nafotím vám, jak vypadá.

..řasenku Fairy Lashes od Jelly Pong Pong. Někdy jsem psala, že Doll Eye od NYXu je nejlepší řasenka, kterou jsem kdy zkusila. Tak její místo teď obsadila Fairy Lashes. Přišla mi v krabičce Lookfantastic (kteří ji snad brzo začnou i prodávat, pokud byste si ji chtěli pořídit) a zamilovala jsem se do ní od prvního použití! Má skvělý kartáček (který je tedy o kapku delší, než bych potřebovala), který řasy neslepuje k sobě, krásně je natočí a navíc se na něj dostane jen takové množství řasenky, jaké potřebujete, takže přebytek nemusíte o nic otírat. Po první vrstvě vypadají řasy úžasně přirozeně, ale vrstev můžete nanést, kolik chcete. I po desáté vrstvě jsou řasy krásně oddělené a neslepené, navíc vypadají dramaticky. Řasenka vydrží celý den bez pandích krůhů kolem očí.

798x90-products.gif