MALÁ NOC MÓDY – NOVÁ PLATFORMA PRO ZAČÍNAJÍCÍ NÁVRHÁŘE

13. února 2017 v 7:00 | Magda T. |  STYL
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

V pátek 10. února proběhla v bývalé továrně Mosilana (nyní Mosilana Hub) akce, která představila nezávislé osobnosti brněnské módy a tvorbu studentů Střední školy umění a designu v Brně. Dveře se otevírali v šest, program měl začít v sedm, bohužel (nejspíš kvůli návalu u vchodu) začal až o půl hodiny později.
Z prvního přehlídkového bloku Independent + SŠUD mě nejvíce zaujaly minimalistické modely Adély Mitrengové, hlavně díky jejich tvarům. Potěšily mě i červené batohy Jana Smejkala. Během dvacetiminutové přestávky jsme se s Temi šly podívat do vedlejší místnosti, ve které byla vystavena tvorba návrhářů Rambi Vera, Natálie Vencovské a dalších. Z druhého bloku New and newer musím vyzvihnout modely Natálie Vencovské, které spojují mé nejoblíbenější prvky - jemné barvy, výšivky a smysl pro detail. Blok Vietnamese do it better byl opravdu nabitý skvělými návrhy. Od designových batohů, které se jednoduše promění v tašky Ngoc Yen Tran, přes minimalistické, precizní a vzdušné modely Nguyen Tuyet Nhung, po moji nejoblíbenější (díky všem těm třpytkám!) kolekci Mỹ Linh inspirované Vientnamem samotným.


Poslední blok, který jsme viděly, byl Ladies only. Následující jsme vynechaly a spěchaly domů. Dámy předvedly kovové šperky se souhvězdími, nádherné potisky látky a má nejoblíbenější byla Johana Skálová, která vytváří minimalistické modely v jedné velikosti a až poté je tvaruje pomocí pásků, takže sedí každému.
Událost mě velice zaujala a jsem zvědadá, jak a jestli se bude vyvíjet dále. Něco takového v Brně chybělo a byla by škoda, kdyby se neopakovala. Nebylo překvapením, že byla beznadějně vyprodaná.
Dále najdete mé fotky z akce, se svým malým Penem jsem se vedle zástupu obřích zrcadlovek cítila trošku nepatřičně, ale myslím, že se fotky povedly, přestože podmínky na focení nebyly nejlepší. Většina byla samozřejmě příliš rozmazaná, ale ty, které jsem vybrala, mají podle mě takový hezký devadesátkový nádech, tak snad se vám budou líbit také. Mějte se krásně,DALŠÍ ČLÁNKY:

 


Komentáře

1 Wnaty | E-mail | Web | 13. února 2017 v 8:52

Máš tam chybku - Střední školy UMĚNÍ a designu v Brně.

Jinak na Malé noci módy jsem bohužel nebyla, byla jsem v tu dobu mimo Brno. Chtěla jsem se tam podívat už jenom kvůli tomu, abych viděla práci svých "kolegů" z Francouzské (Střední škola umění a designu se dělí na dvě budovy - Husovu: tam jsou průmyslové a tradiční obory, Francouzskou: tam jsou obory zaměřené na módu a textil a myslím, že tam sídlí také restaurátorské VOŠka). Takže Tobě díky za reportáž, některé modely vypadají dost nadějně :-).

2 Magda T. | E-mail | Web | 13. února 2017 v 9:00

[1]: Díky, umění se někam zatoulalo :).

3 Květa | E-mail | Web | 22. února 2017 v 17:40

Zajímavé modely!

Komentáře jsou uzavřeny.


798x90-products.gif