Únor 2017

PÉČE O PLEŤ

22. února 2017 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA

NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Má odličovací/pečovací rutina se mění docela často - pleť si vždycky zvykne na produkty, které používám, a začne jejich účinky ignorovat. Z ničeho nic se mi pak celý obličej pokryje pupínky nebo se na něm objeví jiné nehoráznosti a já znovu začínám kolečko hledání a zkoušení přípravků, které by mi vyhovovali.

Stálicí v mé koupelně je micelární voda od Garnier na citlivou pleť. Tu používám každý večer, když jsem nalíčená, abych s její pomocí odstranila co největší množství makeupu, ale i když nejsem nalíčená a jsem líná si umývat obličej. Poměrem cena/výkon mi přijde jako nejvýhodnější. Zkoušela jsem micelární vodu od L'Oréal, která je o něco dražší, ale nefungovala tak dobře. Vodu od Biodermy jsem vyzkoušela také, ale její cena mi přijde dost přešvihnutá. A ty ostatní, co jsem viděla v drogériích, většinou ani nejsou micelární vody, takže tahle je pro mě absolutní vítěz.

MALÁ NOC MÓDY – NOVÁ PLATFORMA PRO ZAČÍNAJÍCÍ NÁVRHÁŘE

13. února 2017 v 7:00 | Magda T. |  STYL
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

V pátek 10. února proběhla v bývalé továrně Mosilana (nyní Mosilana Hub) akce, která představila nezávislé osobnosti brněnské módy a tvorbu studentů Střední školy umění a designu v Brně. Dveře se otevírali v šest, program měl začít v sedm, bohužel (nejspíš kvůli návalu u vchodu) začal až o půl hodiny později.
Z prvního přehlídkového bloku Independent + SŠUD mě nejvíce zaujaly minimalistické modely Adély Mitrengové, hlavně díky jejich tvarům. Potěšily mě i červené batohy Jana Smejkala. Během dvacetiminutové přestávky jsme se s Temi šly podívat do vedlejší místnosti, ve které byla vystavena tvorba návrhářů Rambi Vera, Natálie Vencovské a dalších. Z druhého bloku New and newer musím vyzvihnout modely Natálie Vencovské, které spojují mé nejoblíbenější prvky - jemné barvy, výšivky a smysl pro detail. Blok Vietnamese do it better byl opravdu nabitý skvělými návrhy. Od designových batohů, které se jednoduše promění v tašky Ngoc Yen Tran, přes minimalistické, precizní a vzdušné modely Nguyen Tuyet Nhung, po moji nejoblíbenější (díky všem těm třpytkám!) kolekci Mỹ Linh inspirované Vientnamem samotným.

V LEDNU JSEM MILOVALA..

1. února 2017 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Leden utekl překvapivě rychle i pomalu zároveň. Prokrastinování se šíleně táhlo. Naopak čas zachráněný na učení se na zkoušky a psaní esejí mizel rychlostí blesku. Je škoda, že to nebylo naopak. Úspěšně mám za sebou zatím pouze čtyři předměty, jedním z nich jsou ale dějiny hudby, které jsou snad nejtěžším předmětem na mém oboru. Kvůli nim jsem musela odsunout i některé další zkoušky až na tento týden, takže mě dnes čeká jedna, zítra druhá.
Během ledna jsem se snažila věnovat i svým novoročním předsevzetím, občas si na ně našla čas, občas ne. Ale je důležité to nevzdat hned po prvním neúspěchu, i kdybyste vždy měli začínat znovu a znovu. A co jsem tedy měla v uplynulém měsíci nejraději?

..jógu. Hned prvního jsem začala s třicetidenní výzvou od mé oblíbené jóga-youtuberky Adrienne. Opravdu bylo hned od začátku vidět, jak se mi každým dnem zlepšuje pružnost, uvolňují ramena, lépe dýchám a dokonce mám i lepší postoj a rovnější záda. Rozhodně s jógou nekončím!

..batiste suchý šampón s vůní třešní. V koupelně stál osaměle už pěkných pár týdnů, zkouškové si však vyžádalo svoji oběť, a musel přijít do akce. Třešňový mám nejradši, protože hezky voní a zanechává nejméně bílého povlaku. Měla jsem malé balení klasického, ale použila jsem ho pouze jednou - mé vlasy měly najednou výrazně bílý poprašek, který skoro nešel vyčesat. Od té doby se držím osvědčeného třešňového.

..průhledný gel na obočí od Pixi by Petra. Mé obočí už pomalu ale jistě získává hustotu a tvar, takže ho vyplňuji každým dnem méně. A pokud se rozhodnu tento krok přeskočit, zafixuji ho jen průhledným gelem, který ho hezky učeše a udrží každý chloupek na svém místě.

..Avene termální voda. V létě skvěle osvěží, v zimě pomůže kvůli mrazu napnuté a neustálému topení vysušené pokožce. Ráda si s touto vodou obličej osvěžím večer před spaním. Ale i když se cítím jen unaveně, protože dokáže probrat.

798x90-products.gif