JAK OPRAVDU DODRŽET SVÁ PŘEDSEVZETÍ

9. ledna 2017 v 11:11 | Magda T. |  ŽIVOT
NOVÝ BLOG NAJDETE NA ADRESE: https://magdatumova.wordpress.com/, JSOU NA NĚM ZACHOVANÉ MÉ NEJMILEJŠÍ ČLÁNKY A BUDU RÁDA ZA JAKOUKOLIV PODPORU DO ZAČÁTKU. ♥ SLEDOVAT MĚ MŮŽETE NA TWITTERU, FACEBOOKU NEBO BLOGLOVIN.

Zdravím milí čtenáři! Od Nového roku už nám týden uplynul, takže nastal čas podívat se znovu na naše předsevzetí. A možná je trošku přehodnotit. Tak co, jak na tom jste? Už jste zjistili, že některé vaše cíle nejsou realistické, nebo jste se na ně vykašlali úplně? Má si můžete přečíst tady. Mně to zatím jde, snažím se předsevzetí plnit a mám z toho skvělý pocit. I když samozřejmě nemohu aplikovat všechno zároveň, to bych se z toho zbláznila.

Zatím jsem stačila potrénovat svůj minimalismus, když jsem odolala novoročním a povánočním slevám a koupila si jen malou kabelku (kterou už jsem tak potřebovala, protože je má bývala už dost potrhaná) a bundu na jaro, kterou miluji, miluji, miluji a budu ji nosit snad každý den. Odolala jsem všem přenádherným bomberům, které jsou ve slevě, protože vím, že bych je stejně nenosila, protože mé postavě vůbec nesluší.

Zero waste jsem zatím aplikovala na zbytky zeleniny, které dávám zamrazit a potom z nich udělám zeleninový vývar. A maso jsem také neměla, i když jsem měla fakt hroznou chuť na slaninu, kterou si přítel smaží snad pořád. Také jsem poprvé uvařila ten zmíněný zeleninový vývar, abych měla čím nahradit kuřecí. Jsou to jen malé krůčky, ale máme za sebou pouze jeden týden!

Každý den cvičím jógu s Adrienne (30denní výzva), snažím se jíst tolik, co mám, a procvičuju francouzštinu. Dokonce se mi povedlo zapsat si ve škole předmět Francouzština pro začátečníky 2 a čekám, jestli se vlezu do Kurzu francouzského jazyka online. Angličtinu se mi bohužel nepovedlo zapsat, takže bude muset počkat do dalšího semestru. A na blogu přibyl článek každé pondělí, středu a pátek, i něco navíc, z čehož mám radost, i když se o blog starám trošku víc než o školu. Ale mám za sebou tři zkoušky, tak to tak hrozné nebude. Jen tento týden musím napsat asi pět prací a naučit se na další zkoušku ve středu.


Ale už pojďme k tématu článku - jak svá předsevzetí dodržet, jak se dokopat k jejich plnění a jak se z toho nezbláznit:
  1. Přeformulujte předsevzetí na menší a konkrétní cíle: Místo "zhubnout" zvolte "budu jíst pravidelně a správné množství" a založte si profil třeba na kalorických tabulkách. Místo "začnu cvičit" si najděte konkrétní sport a určete mu místo v diáři. Místo "naučím se francouzsky" zvolte "koupím si učebnici francouzštiny a každý den jí věnuji hodinu".
  2. Sepište je: Díky tomu na ně nezapomenete, budete přesně vidět, čeho chcete dosáhnout a celkově budou cíle vypadat "opravdověji".
  3. Nedělejte všechno zároveň: Zkuste se v jednu chvíli zaměřit na jedno či dvě předsevzetí, plňte je celý leden a až v únoru přidejte další do již fungujícího systému. Máte na to přece celý rok. Díky tomu nebudete zahaleni úkoly už od začátku.
  4. Uvědomte si, proč jste v první řadě předsevzetí začali plnit: To je jediná motivace, která vám k jejich plnění pomůže. Chcete začít běhat, protože se díky tomu cítíte lépe? Zhubnout, protože chcete zlepšit svůj zdravotní stav? Naučit se cizí jazyk, abyste měli větší šanci na nalezení zaměstnání?
  5. Vše si naplánujte a nastavte si milníky, kterých chcete postupně dosáhnout: Například zhubnout půl kila týdně zní lépe a méně drasticky než zhubnout třicet kilo.
  6. Plňte svá předsevzetí s přáteli: Určitě někdo z vašeho okolí má stejný cíl jako vy, tak se domluvte a plňte ho spolu. Ve dvou jde vše lépe.
  7. Odměňujte se: Nemusí to být nic velkého, můžete se třeba jen za každý týden splněných cílů kouknout na film, zajít na nějaké dobré jídlo nebo si klidně koupit něco malého.
  8. Nedělejte nic, co doopravdy dělat nechcete: Většina z nás má předsevzetí podobná, protože se to od nás tak nějak očekává. Zaměřte se ale pouze na to, co VY opravdu chcete. To se bude plnit mnohem lépe.
  9. Začněte kdykoliv: Zjistili jste, že už od začátku nic neděláte? Nevadí. Můžete začít kdykoliv a nemusíte čekat až do pondělí nebo dalšího roku. Zvedněte se a běžte za svými cíly. Hned.

PS: Pokud mi chcete udělat radost a rádi čtete můj blog, začněte mě prosím sledovat na facebooku, instagramu nebo youtube, budu vám moc vděčná. Děkuji! ♥
 


Komentáře

1 kouzelnakrajina | Web | 9. ledna 2017 v 13:04

já mám předsevzetí čistit si zuby x denně... jinak sháním komentáře na mojí povídku a předem se omlouvám za reklamu... :-)

2 kouzelnakrajina | Web | 9. ledna 2017 v 13:05

2 x denně neměla jsem  zapnutý num lock

3 Michelle B | E-mail | Web | 9. ledna 2017 v 14:31

Já jsem si popravdě předsevzetí dala ještě před Novým rokem, protože se mi proste nechtělo čekat :D
S článkem naprosto souhlasím. Je důležitý si ty předsevzetí nastavit tak, aby se jich člověk nelekl a nevzdal je. Takže ty náročnější, jako zhubnout, stát se veganem, přestěhovat se do USA a já nevim co všechno, si rozdělit do menších cílu a plnit je postupně. Člověku to pak nepřijde tak drastický a naopak ho baví ty pomalý krůčky k cíli. :)
Tobě držím palce, ať se ti v nich pořád daří a ať nezklameš sama sebe! :)

4 Kopřiva | Web | 9. ledna 2017 v 16:17

Já si raději předsevzetí nedávám, když něco udělat chci, tak to dělám kdykoli.

5 Magda T. | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 20:05

[3]: Také jsem některá začala praktikovat už na konci roku :D. Děkuji, držím pěsti i tobě ♥.
[4]: Pro spoustu lidí funguje to známé "nový rok, nový já" jako pořádné nakopnutí k tomu začít konečně něco dělat. A musím se přiznat, že pro mě taky :).

Komentáře jsou uzavřeny.


798x90-products.gif