ROK 2016

30. prosince 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Letošní rok byl hořkosladký, událo se mnoho skvělých věcí, proběhlo i mnoho špatných a smutných. Nechci ale na konci roku vzpomínat jen na to špatné, ani bychom neměli na začátku roku nového myslet negativně už dopředu. Proto jsem se rozhodla vypsat jen ty hezké události, zkušenosti, maličkosti i velikosti, které jsem v roce 2016 zažila. Zkuste se taky zamyslet nad těmi nejkrásnějšími momenty, které se vám letos udály. A budu moc ráda, pokud se mi s němi svěříte v komentářích.

LEDEN - Hned na Nový rok napadnul čerstvý sníh, který vykouzlil úžasný začátek měsíce. Podařily se mi všechny zkoušky a oslavila jsem to s přítelem v čokoládovně Minach, která je má nejmilovnější. Probíhaly přípravy na náš ples v kostýmech Cosples, jehož první ročník měl proběhnout v únoru a já měla na starost HR a catering (jídlo a výzdobu). Přečetla jsem (a zamilovala si) The Perks of Being a Wallflower a Všechny malé zázraky.
ÚNOR - V únoru jsem šila kostým Daenerys ze Hry o trůny, který jsem si chtěla vzít na ples. Probírala se nabídkami chlebíčků a dortíků, abych vybrala ty nejlepší. Pekla quiche. Skočila si s Temi na valentýnské dobroty od Děvčete u plotny a cukrovinek Republika. Utratila několik tisíc za květiny na ples a potom je hodiny a hodiny vázala. Málem se rozbrečela štěstím, když jsem viděla všechny nadšené návštěvníky plesu, kteří protancovali celou noc. Moc se mi líbila Rudá královna.


BŘEZEN - Na začátku března se v Praze konečně ukázala má milovaná zpěvačka Marina & the Diamonds. Přes den jsem měla sraz s Haily, se kterou jsme prošly Palladium, já se poprvé kouknula do Lushe (už bylo na čase!), dala si pistáciovou makronku od Paula, a i když pršelo, byl to krásný den. Večer jsem se náhodou na koncertě srazila se Stellou a Tomem, se kterými jsem potom byla po celou dobu koncertu. Který byl úžasný, nádherný, kouzelný. Upekla jsem také svůj první dýňový koláč. Zabrouzdala jsem do světa Sirotčince pro podivné děti slečny Peregrinové. Zamilovala si avokádo. Pracovala na půdorysech Výstaviště na Animefest. Pořídila si svoji první dražší kosmetiku, tvářenku od Nars.


DUBEN - V dubnu jsem se konečně odhodlala a pořídila si Olympus Pen, čímž jsem odstartovala závislost na focení. Další závislost přišla v podobě matcha čaje a čokoládových pralinek z Minachu. A grilovaného hermelínu. Nesmím zapomenout ani na sendviče s hořčicí a pečenou cizrnu, kterou jsem jedla pořád. Přibyl nám do bytu náš kocour Oskar, který se tu měl dočasně zabydlet. Každoročně jsem se zúčastnila kamarádovi tématické narozeninové oslavy, tentokrát ve světě Harryho Pottera (Havraspár navždy). Celkem obstojně proběhl i Animefest, který začínal na konci měsíce.


KVĚTEN - Oživla ve mně láska ke cosplayi a chtěla jsem v něm pokračovat. Často jsem vařila, fotila, pekla. Končil mi semestr a venku bylo nádherně. Obědvala jsem při sluníčku na balkóně s kocourem ujídajícím mi tuňáka z talíře. Poprvé jsm navštívila brněnský potravinový trh a festival Foodpark v Malé Americe, kde jsem si zamilovala indickou zdravou směs Čat Čapat, hot dogy a čokoládové pralinky.


ČERVEN - Měsíc jsem začala přečtením Terapie láskou a učením na zkouškové. Cestovala jsem tam a zpátky do Boskovic, abych si sbalila všechny své věci, protož jsme prodali byt. Seznámila se po skoro čtyřech letech vztahu s přítelovou rodinou a jejich zrzavým koťátkem. Snažila se chodit ven a číst si. Pekla jsem a pekla. Uposlouchala se Bastille. Objednala si první drobnosti z Lushe. Přijela Haily a měly jsme společně s Temi úžasný den v Brně. Dortík V Melounovém cukru, procházka Lužánkami, posezení v Momenta café, letní průtrž mračen, první návštěva kočičí kavárny Pelíšek.


ČERVENEC - Vybírala jsem, kdo pojede v září do Litvy a výraběla kostým. Brečela u Eleanor a Park. Všichni kolem chytali pokémony. Letěla jsem na víkend do Paříže. Poprvé přespala v airbnb. Navštívila Eiffelovu věž, Louvre, Notre-Dame, Montmartre a festival japonské kultury a popkultury Japan Expo. Měla jsem pravé Ladurée makrónky, francouzské pečivo, anglické sušenky a japonskou mochi zmrzlinu. Zbláznila jsem se do série Řeky Londýna.SRPEN - Připravovala jsem se do Litvy, oslavila narozeniny Arisu a Ayaku, vzpomínala na náš pobyt v Brightonu, kde jsme byly minulý srpen. V polovině srpna jsme s Temi jely do Prahy za Haily, která nám připravila celodenní itinerář. Snídaně v Emě, Lush, Letenské zahrady, Pražský hrad, Karlův most, Lennonova zeď, mrkvový dortík a horká čokoláda ve Styl&Interiér. Také jsem sestříhala své první video, což mě tak bavilo, že jsem hned setříhala i druhé z Prahy.ZÁŘÍ - Poprvé jsem upekla špagetovou dýni. Konečně si přečetla Než jsem tě poznala. Odletěla se svojí partou do Vilniusu, kde jsme byli až do začátku semestru. V Litvě jsem poznala úžasné lidi z celé Evropy a nemůžu se dočkat, až některé znovu uvidím v květnu. Začaly upršené školní dny. Od Notino jsem obdržela balíček kosmetiky, který se změnou názvu rozesílali blogerkám. Vymýšlela spousty kostýmových plánů. Uvědomila si spoustu faktů o sobě i o světě. Šílela ze seriálu Star vs. the Forces of Evil. Tápala v notovém zápise. Konečně si přečetla pokračování mé milované abhorsenské série Clariel.


ŘÍJEN - Dokola jsem přehrávala Years & Years a Grimes. Najednou přečetla asi polovinu všech čísel komiksu The Wicked + The Divine. Začala řešit další ročník Cosplesu (a co si na něj obleču). Pořídila si Bloom od Estée Lalonde. Nedočkavě čekala na novou sérii Gilmorových děvčat. Užila si v kině Doctor Strange a nálož nachos se sýrovým dipem. Brečela štěstím, když Germia, reprezentantka České republiky na Eurocosplayi v Londýně, kterou jsme vybrali na Animefestu, vyhrála první místo. Přestala jsem jíst maso. Obdivovala krásy a barvy podzimu. Začala jsem pracovat na brigádě v knihkupectví.


LISTOPAD - Jako důležitější zpráva než americké volby se ukázalo, že příští rok vyjde nová řada Young Justice. Po ranní cestě do školy napadnul první letošní sníh. Sepsala jsem nová pravidla cosplay soutěží. Častěji a častěji jsem chodila na brigádu. Zamilovala se do hudebního páru Brooklyn Duo. Na narozeniny poprvé upekla skořicové rolky, které mi trvaly celý den. Z kina jsem odcházela nadšená a s úsměvem na tváři po půlnoční premiéře Fantastických zvířat. Objednala si první drobnosti z ColourPopu. Znovu jsme se sešli s českou částí účastníků z Litvy. Měla jsem svůj první a poslední svařák tento rok.


PROSINEC - Skoro každý den jsem strávila v práci (kde mě to bavilo). Haily přijela do Brna a předala mi vánoční dárek. Potom jsem já přijela do Prahy a předala vánoční i narozeninový dárek já. Upekla jsem švédské perníčky pepparkakor. Napadla spousta bělostného sněhu, díky kterému i v noci bylo světlo, a já se nemohla vynadívat z okna. Byla jsem na jakože vánočním pracovním večírku, kde jsme oslavili, že už je šílené vánoční balení knih za námi. Odjela jsem na Vánoce k přítelovým rodičům. Koukala jsem se na desítky pohádek. Měla vegetariánskou vánoční večeři. Od podzimu zhubnula sedm kilo. Oslavila Vánoce se svojí rodinou. Válela se v posteli. Nakupovala knihy a viděla vánoční speciál Sense8.


A to je pro letošní rok vše. Ať je ten příští radostnější. Jaký byl ten váš? A plánujete něco na Silvetra? Mějte se krásně,

PS: Pokud mi chcete letošní rok ještě zlepšit a rádi čtete můj blog, začněte mě prosím sledovat na facebooku, instagramu nebo youtube, budu vám moc vděčná. Děkuji! ♥
 


Komentáře

1 padesatka | E-mail | Web | 30. prosince 2016 v 10:59 | Reagovat

Zatím nejkrásnější shrnutí letošního roku, které jsem na blogu četla. Máš můj obdiv..

2 Magda T. | E-mail | Web | 30. prosince 2016 v 12:24 | Reagovat

[1]: Děkuji ♥. Stačí na chvilku zapomenout na vše špatné :).

3 Bloud. Well Bloud. | Web | 30. prosince 2016 v 12:46 | Reagovat

Kde je fotka těch skořicových rolek?!:)

4 Magda T. | E-mail | Web | 30. prosince 2016 v 13:50 | Reagovat

[3]: Hh, první sníh a narozeninové dárky je vyšoupli z článku, jinak jen na facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1198295023549814&set=a.105285512850776.3238.100001079836979&type=3&theater :).

5 Haily | 30. prosince 2016 v 14:53 | Reagovat

Ach krásné shrnutí (já to svoje také sepisuji a ne a ne dopsat)! Přepadla mě z těch fotek a videí úplná nostalgie, chci zase volno od školy, léto a výlety!

A máte krásný stromeček :)

6 Eli | E-mail | Web | 30. prosince 2016 v 15:35 | Reagovat

Krásně sepsaný článek. ♥

Měla jsi super rok! A jsi opravdu šikovná, ušít kostým bych nedokázala. A ještě tak krásný! :) A Marinka a dobrůtky! :3

Ať se ti moc daří i příští rok, chci takové krásné články. :D Tvůj blog vizuálně hodně ladí mému oku. :) Až si konečně udělám seznam oblíbených blogů, hned si tě tam hodím!

7 Magda T. | E-mail | Web | 31. prosince 2016 v 11:22 | Reagovat

[5]: Piš, piš, ráda si počtu! ♥ Stromeček je hintzákových rodičů, je moc hezký :).
[6]: Děkuji ♥. Teď jsem si uvědomila, že jsem na tvém blogu byla už někdy v červnu a komentovala ti článek z Marinina koncertu :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

798x90-products.gif