Prosinec 2016

ROK 2016

30. prosince 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Letošní rok byl hořkosladký, událo se mnoho skvělých věcí, proběhlo i mnoho špatných a smutných. Nechci ale na konci roku vzpomínat jen na to špatné, ani bychom neměli na začátku roku nového myslet negativně už dopředu. Proto jsem se rozhodla vypsat jen ty hezké události, zkušenosti, maličkosti i velikosti, které jsem v roce 2016 zažila. Zkuste se taky zamyslet nad těmi nejkrásnějšími momenty, které se vám letos udály. A budu moc ráda, pokud se mi s němi svěříte v komentářích.

LEDEN - Hned na Nový rok napadnul čerstvý sníh, který vykouzlil úžasný začátek měsíce. Podařily se mi všechny zkoušky a oslavila jsem to s přítelem v čokoládovně Minach, která je má nejmilovnější. Probíhaly přípravy na náš ples v kostýmech Cosples, jehož první ročník měl proběhnout v únoru a já měla na starost HR a catering (jídlo a výzdobu). Přečetla jsem (a zamilovala si) The Perks of Being a Wallflower a Všechny malé zázraky.


RECEPTY – ROZCESTNÍK

29. prosince 2016 v 20:29 | Magda T.

V PROSINCI JSEM MILOVALA..

28. prosince 2016 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA
..mé pepparkakor sušenky. Recept jsem našla u Děvčete u plotny a sice neměly perfektní strukturu ani chuť, ale dobré byly, snědly se hned. Asi jsou hlavně vánoční, ale myslím, že je v zimě ještě párkrát upeču.

..Colourpop. A to moc. V listopadu měli mezinárodní poštovné zdarma, takže jsem toho využila a objednala si sadu tekutých rtěnek a dva oční stíny. Rtěnky jsem rozdala jako dárky a jednu si nechala. A používala každý den, stejně jako jeden ze stínů. Určitě na výrobky plánuji sepsat první dojmy. A doufám, že s poštovným zdarma znovu přijdou, i když na celní úřad už se mi kvůli tomu nechce.

..Honey Trap. Balzám na rty s medem a mátou od Lushe, o kterém básním od chvíle, kdy jsem si ho pořídila. Ale zvlášť v zimě na vysušené a zmrzlé rty je to opravdový zázrak, protože bolavým rtům uleví hned po aplikaci.

..mýdla od L'Occitane. Začala jsem je používat asi před půl rokem, ale nejvíc jsem je ocenila až teď, kdy jsem se zbavila všech sprchových gelů, které jsou podle mě na nic. Potom mi došlo i cokoliv na umývání obličeje, tak jsem zkusila je. A ono to fungovalo vážně skvěle - pleť se mi výrazně zlepšila a nějaké vysušení, kterým se straší, se nedělo. Protože kdy jindy bych měla používat hydratační krém? Nejraději mám verzi s bambuckým máslem, hlavně levandulové, nepohrdu ale ani medovým Bonne Mere.


CO JSEM DOSTALA K VÁNOCŮM?

26. prosince 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Přeji všem trošku opožděně příjemné a krásné svátky! I přes sliby jsem se na blogu nakonec do Vánoc neukázala, což mě mrzí, ale co se dá dělat. Do 21. jsem byla na brigádě, 22. pila litry mátového čaje, abych si spravila žaludek po noci plné vína a šipek s mými spolubrigádníky, a hned 23. jsme s přítelem jeli pryč z Brna na vánoce k jeho rodičům. A tam jsem si počítač nebrala.
Vánoce jsem si udělala vegetariánské, i když mi přišlo blbé, že se pro mě musí vařit zvlášť. Nechutná mi totiž ani klasický bramborový salát, tak mi moje mamka už dávno vymyslela vlastní. K němu jsem měla smažený hermelín, místo rybí polévky krémovovu bramborovou, a chlebíčky jsem měla s máslem, sýrem a olivami. U přítelové babičky jsem potom měla svíčkovou jen s knedlíkem a brusinkami bez masa, u mé babičky bramborový knedlík se zelím bez kachny. Maso jsem tedy neměla asi dva měsíce a nijak mi nechybí. A nejspíš to opravdu na můj zdravotní stav funguje, bolest kloubů jsem už nějakou dobu nezaznamenala. A k tomu jsem zhubnula sedm kilo, a to se počítá. I když nevím, jestli to pořád zůstalo stejně i po vánočním obžérství.

K Vánocům jsem dostala spoustu dárečků, a abych vás tu neotravovala fotkami a popisky všech, vybrala jsem jen pět mých nejoblíbenějších (knížky počítám jako jeden). Pak jsem si uvědomila, že jsem vlastně dárky obdržela ještě na začátku prosince od Haily a Temi, z nichž jsem tedy vybrala ještě dva další.

POSLEDNÍ TÝDNY

14. prosince 2016 v 8:52 | Magda T. |  ŽIVOT
Je to hektické, přiznávám. Poslední měsíc jsem strávila většinou na brigádě (na konci října jsem začala pracovat v Knihy Dobrovský na e-shopu), kde jsem většinou celý den. A tím celým dnem myslím od osmi ráno do osmi večer. Nebo deseti večer. Asi nepochopím, proč mají lidé potřebu objednávat si papírnické potřeby přes knihkupectví.

Snažím se do tohoto rozvhu zakomponovat i školu, které samozřejmě nemám tolik co ostatní, ale i tak jí nějaký čas věnovat musím. Úspěšně jsem napsala tři testy z dějin hudby (o kterých nevím nic), i když ten třetí až napodruhé. Třicet otázek na dvacet minut, navíc s hudebními ukázkami, není úplná brnkačka. Ještě si musím najít čas zajít na tři koncerty (středověké až barokní hudby..), abych na ně do patnáctého ledna napsala recenze (jsem zvědavá jak..) a naučit se na zkoušku, což bude těžší než maturita ze stavebních konstrukcí.

Snažím se odpovídat na e-maily ohledně blogu či Animefestu a zařizovat Cosples - ples v kostýmech, který již podruhé organizujeme. Ale moc to nejde. Navíc mi kvůli neustále nateklým nohám zarostl nehet na palci tak, že mi ho museli včera kus strhnout (au). Takže teď ležím v posteli a snažím se zvedat jen při nejnutnějších případech. Zítra mám kontrolu v nemocnici, hned potom musím jet vytisknout materiály, které po mně chtějí na celním úřadě, koupit pár dárečků a spěchat na autobus do Prahy.

798x90-products.gif