Srpen 2016

PRVNÍ VIDEO JE NA SVĚTĚ!

24. srpna 2016 v 19:22 | Magda T. |  ŽIVOT
Mám neovladatelnou potřebu napsat na blog, i když na něj v poslední době nemám tolik času a musím dělat jiné věci. Je tu ale jedna novinka, se kterou se vám musím svěřit. Po několika týdnech po návratu z Paříže jsem si konečně našla pár hodin na sestříhání videa, které jsem ve Francii natáčela. Jsem z něj nadšená, i když s každým zhlédnutím vidím samozřejmě více a více nedokonalostí, které chci v budoucnu změnit.
Pár (doslova) videí jsem natočila a nastříhala už pro Animefest, ale to byly jen Otázky a odpovědi organizátorů, kdy jsem držela kameru a buzerovala odpovídající, aby se blbě netvářili a nedávali ruce před sebe do záběru..

Natáčet i stříhat mě moc baví, stejně tak hledat vhodnou hudbu, která by se k záběrům hodila a zároveň vytvořila určitou atmosféru, kterou bych chtěla, aby video mělo. Samozřejmě musí dodržovat i zákony o duševním vlastnictví, díky čemuž jsem našla stránku Jamendo, kde můžete najít přes dvě stě tisíc písní od nezávislých hudebníků.

Doufám, že se vám mé cestovní video bude líbit a věnujete mi třeba like či odběr kanálu, pokud byste rádi viděli i další moji tvorbu. Příští týden zveřejním video z našeho dne v Praze, o kterém jsem psala v minulém článku (a věnuji mu samozřejmě i vlastní článek). Další témata, kterým bych videa chtěla věnovat, jsou například recepty a kapsulový šatník. Mějte se krásně, Magda ♥.

*btw. kdy se blog.cz chystá zaktualizovat sdílení videí v článcích?


POZNÁMKY POTŘINÁCTÉ | PRAHA, ŠKOLA, NÁVYKY

21. srpna 2016 v 15:39 | Magda T. |  ŽIVOT
Od posledních poznámek se na blogu objevilo několik článků, na které jsem opravdu pyšná. Mám pocit, že se čím dál tím víc blížím k pomyslné úrovni, na které bych chtěla blog vést.
Knižní čtenáři mohli nakouknout, co jsem nedávno četla. Ti, kteří neustále nemají co na sebe, si mohli přečíst, jak si podle mě nejlépe vytřídit šatník a zbavit se všeho oblečení, kvůli kterému se cítíte zahlceni.
Pro milovníky kosmetiky to byly články rovnou dva. První o líčení na cesty, kde jsem hodnotila, jak dané výrobky dokázaly přežít třicetistupňová vedra a celodenní cestování po Paříži. V dalším jsem se rozepsala o paletce očních stínů New-trals vs Neutrals od Makeup Revolution, do které jsem se v poslední době bláznivě zamilovala.

Blog tedy nějak žije, i když v reálu to není tak skvělé. Až do prvního týdne v září budu pracovat na kostýmu, který sebou potom devátého září beru do Litvy na European Cosplay Academy.
Musím napsat dvě práce do školy a neustále čekám, až nám pošle vyučující na opravu proseminární práci, kterou máme do 31. opravit.. Řekla, že to bude na přelomu července a srpna, ale o tři týdny později se zdá, že nejspíš ne.
O kredity se nestrachuji, protože už jsem dosáhla daného počtu a jsem zapsána v dalším semestru, ale je to jediný povinný předmět, který máme, a navazují na něj všechny další, takže si kvůli tomu opravdu nechci prodlužovat studium.

PRVNÍ DOJMY – NEW-TRALS VS NEUTRALS PALETKA OD MAKEUP REVOLUTION

16. srpna 2016 v 20:05 | Magda T. |  KRÁSA
Zdravím, mí milí čtenáři. Dnešní článek asi nebude pro každého, protože se budu věnovat jen jedné věci. A to produktu od Makeup Revolution, paletce očních stínů s názvem New-trals vs Neutrals. Snažím se nepsat recenze jen na jeden produkt, protože mě osobně moc nebaví, ale článek o celé paletce bude dost obsáhlý, takže si dnes vyhradím místo jen pro ni.

New-trals vs Neutrals už je rok stará, takže jste o ní mohli číst už stokrát. Toužila jsem od ní už od začátku, ale nikdy jsem se definitivně nerozhodla si ji pořídit. Tím finálním kopancem pro její pořízení bylo video od Vogue s makeup rutinou francouzské "It girl" Soko. Vždycky jsem tíhla spíš k neutrálním narůžovělým/načervenalým tónům, než k hnědým a šedým, protože myslím, že mé výrazně modré oči dokážou podtrhnout a zvýraznit nejlépe, díky kontrastu, který vznikne. Společně s kovovými odstíny, které padnou všem barvám.

Začnu od balení, které má klasický tvar všech Professional Eyeshadow paletek od Makeup Revolution. Narozdíl od většiny je jeho obal ale matný, alespoň na horní polovině, spodní je klasicky černá lesklá. Nevím, proč nejsou obě poloviny stejné, matná vypadá luxusně, se spojením s lesklou ale trošku divně. I když se mi matný obal líbí více, nemůžu o něm tvrdit, že je praktičtější, protože je hned upatlaný a špatně se z něj dostávají otisky prstů nebo prach ze stínů.
Jako vždy je v paletce velké zrcadlo, je bytelná a navíc je k ní tentokrát přidaný místo klasického pěnového aplikátoru i oboustranný štetec na oční stíny. Ten se mi dost hodí, jeho plochou stranu moc nepoužívám, ale stranou na ztrácení se stíny lehce nanášejí i rozmazávají. Pracuje se s ním opravdu dobře. A to je fajn, protože štetce na oči od Makeup Revolution stojí kolem stovky, takže dostat ho jako bonus v paletce za tři sta padesát korun je skvělé.


JAK SI VYTŘÍDIT ŠATNÍK

13. srpna 2016 v 11:39 | Magda T. |  STYL
Patříte k těm, kteří nikdy neví, co si vzít na sebe? Trávíte v zoufalství hodiny před přeplněnou skříní s tím, že nemáte co si obléct? A chcete s tím pomoct? Pak bude můj dnešní článek přesně pro vás. Pokud jste na tohle téma ale už něco četli, tak nejspíš ne, protože nic nového se tu nejspíš nedočtete. Trošku to zní jako vtíravá reklama, že..

Od malička většinu z nás společnost "učila" konzumerismu, čím víc, tím líp, spousta oblečení (samozřejmě i dalších věcí) znamená, že si ho můžu dovolit, že jsem na tom líp než ostatní, ne? Ne.

Přináší vám ta přeplněná skříň, do které se už nic nevleze, i když zkoušíte nejrůznější triky a kupujete více a více "pomůcek na organizaci", něco dobrého? Máte všechno to oblečení rádi? Přináší vám každý kousek radost nebo myslíte, že ho potřebujete? Zamyslete se ještě jednou.

V dnešním článku ale nechci vypisovat důvody, proč byste měli šatník vytřídit, ale jak to udělat. I když jeden si stejně neodpustím - většina lidí nosí jen dvacet procent oblečení, které vlastní. A to už stojí za zamyšlení.

SEZNAM ČETBY

2. srpna 2016 v 17:41 | Magda T. |  ŽIVOT
Tolik reakcí na minulý článek se seznamem přečtených knih za poslední dobu mě tak potěšilo! Vždy je mi líto, když několik hodin pracuji na článku, a potom si jej nikdo nepřečte. Nebo si ho přečtou desítky lidí, ale nenechají po sobě žádnou stopu, reakci, komentář. To mě pokaždé trošku demotivuje, protože nevím, jestli mé články vlastně někoho zajímají a baví natolik, aby je alespoň okomentoval. Nebo se dnes už na komentáře nehraje?

Kvůli všemu, co se poslední dobou děje, jsem neměla za uplynulý měsíc moc času na čtení, i když jsem se snažila číst co nejvíc. Velkou část čtecího času jsem věnovala Fangirl od Rainbow Rowell, kterou už zmiňuji potisící. Mám ji rozečtenou už skoro dva roky, pokaždé se k ní vrátím, přečtu pár desítek stránek, ale nemůžu najít nic, co by mě nutilo číst dál nebo by mě bavilo. Sice jsem fanynka miliónu seriáů, her, knih, komiksů, ale fanfikce mě nikdy nelákaly, nikdy jsem je nečetla ani nepsala. Možná proto mě Fangirl nijak nezaujala? Nevím. Právě jsem ve třetině a chtěla bych ji dočíst, ale je pravděpodobné, že mi to bude trvat další čtyři roky.

I přes celkem málo času se mi podařilo dočíst dvě knihy a dnes budu psát o celkem čtyřech. Konečně se mi totiž vrátily ty, které jsem přečetla v posledních měsících, ale půjčila sestře, takže jsem o nich nemohla napsat už minule. A tentokrát to ani nejsou všechno knihy pro mládež! (Jen většina.)

LÍČENÍ NA CESTOVÁNÍ

1. srpna 2016 v 16:36 | Magda T. |  KRÁSA
Prázdniny a léto jako takové je v plném proudu, což pro spoustu z nás znamená cestování! Nevím, jaký názor máte na líčení se na dovolené. Nemyslím tím ale klasické vyvalování se u moře, které provozuje tolik lidí. Na tu stačí vrstva opalovacího krému a sluneční brýle na nose. Bavím se o pravém cestování, kdy celý den chodíte po vysněných městěch a zkoumáte jejich památky, objevujete tajemná zákoutí nebo ochutnáváte nové dobroty. Nezavrhuji ani cestování v přírodě, to se nebojte.

Můj názor na líčení se během cestování je docela rozpolcený. Na jednu stranu chci pohodlí a volnost, kterou mám bez makeupu, na tu druhou bych ale přecejen ráda vypadala na pár fotkách trošku lépe. Víte, o čem mluvím. Bez pupínků, červených fleků, kruhů pod očima a vypelichaného obočí.
Snažím se sebou vždy brát co nejméně produktů a oceňuji ty, které jsou skladné nebo multifunkční. Nevymýšlím žádné kouřové líčení, konturování nebo výrazné rtěnky, které musíte celý den hlídat a upravovat. Většinu dne stejně nosíte sluneční brýle, ne?

Do Paříže jsem si sebou vzala sedm produktů, které se pohodlně vešly do malé taštičky na makeup (i se štětcem na pudr a tvářenku a beauty blenderem). Měly přežít třicetistupňová vedra, bez jakýchkoli úprav zůstat na obličeji od rána do noci a přitom nemít nijak "zatěžující" pocit. Jak to zvládly si můžete přečíst v článku.

798x90-products.gif