Červenec 2016

POZNÁMKY PODVANÁCTÉ | PROČ BLOGUJI, EUROPEAN COSPLAY ACADEMY, POKÉMON GO

31. července 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Zdravím, mí milí čtenáři. Není ani pět ráno a já nemohla uniknout té potřebě konečně něco napsat. Posledních pár týdnů po návratu z Paříže jsem byla na hodně špatném místě. Má úzkost byla tak špatná, že jsem kromě nákupu přes ulici skoro nevyšla z domu, a začalo to samozřejmě skřípat úplně všude. To se teď snad ale změnilo, začala jsem chodit více ven, snažím se komunikovat s lidmi, i když se přitom stále necítím nejlíp a nemyslím si, že mi to nějak jde. Dnes bych vám ráda představila pár novinek, které se za poslední dobu udály.

Nejdříve bych ráda napsala pár slov k nejnovějšímu fenoménu - Pokémon GO. Ano, i já mu podlehla, a to nemám ani telefon či tablet, na kterém bych ho mohla hrát. Stačilo mi jen sledovat, jak hrajou ostatní, občas si vypůjčit jejich telefon, abych chytila nějakého pokémona (díky Temi a mé sestře). Pokémony jsme se setrou sledovaly vždy brzo ráno v televizi, dřív než rodiče vůbec vstávali. Hodně nás překvapilo, že si obě pamatujeme tolik věcí, když je dávali už před snad patnácti lety. Mám pocit, že jsme sbítŕaly i kartičky, ale jsem si jistá, že jsme měly plyšového pikachua, který po natažení provázku říkal "pi-čů", což nám samozřejmě přišlo k smíchu. Je mi líto, že nemám telefon kompatibilní s hrou, ale to mě nezastaví chodit alespoň s přáteli na několikahodinové zdravotní procházky, ať už do lesa nebo do centra, protože vždy objevíme spoustu nových míst. Jsem, jak možná někteří tušíte, Team Mystic a nemůžu se rozhodnout, jestli udělat kostým na Blanche nebo mou postavu ve hře nebo obě.

PAŘÍŽSKÝ ITINERÁŘ | PÁTEK (CESTA, AIRBNB, PAMÁTKY)

21. července 2016 v 12:00 | Magda T. |  CESTOVÁNÍ
Konečně je čtvrtek, to znamená, že dnešní článek patří do cestovní rubriky! A ráda bych vám popsala, jak probíhal náš první den ve městě lásky - Paříži. Hned na začátek musím napsat, že kdybych jela sama, můj plán by byl o dost jiný, protože si všechno rozvrhnu dopředu a snažím se počítat se všemi dobrými i špatnými věcmi, které by se mohly stát. Bohužel naše skupina zcela zignorovala většinu plánů dopředu, takže jsme se ani nedomluvili, co vlastně budeme v Paříži dělat. I když jsem se o to snažila. Nikdo moc nereagoval.

Skončili jsme tedy s tím, že jsme plán pro každý den vymysleli až před odchodem z bytu a upravovali ho během cesty, kdy už jsme viděli, že v takových vedrech, která v Paříži panovala těch pár dní, si spíš uženeme úpal, než všechno projdeme. Což se mi samozřejmě moc nelíbilo, protože jsem plánovací maniak a nejradši bych si nalinkovala každou minutu dopředu.

Jak jsem se do Paříže vlastně dostala? Na brněnském festivalu japonské kultury a popkultury Animefestu mám na starost celou cosplay sekci, od cosplay soutěží, přes zahraniční hosty po přednášky či workshopy týkající se cosplaye. A jednou za čas vedení Animefestu vyjede na návštěvu zahraničního festivalu, aby poznalo další organizátory a inspirovalo se, co bychom mohli příští rok vylepšit. Já jela samozřejmě proto, abych nasála atmosféru mezinárodní evropské cosplay soutěže ECG (European Cosplay Gathering) a vysledovala, co na naší můžeme udělat jinak, aby byla každý rok lepší a lepší.

MILUJI..

18. července 2016 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA
Se zásadní změnou designu jsem se rozhodla zapracovat více i na článcích. Upravit a koncipovat je přesně tak, jak si představuji. Loving Lately, jak jsem tuto sérií článků nazývala dříve, píšu už od začátku tohoto blogu. Poprvé jsem ji představila v únoru 2015 a objevila se zde již sedmkrát. Nikdy jsem si nebyla jistá, po jaké době bych o svých oblíbených věcech, činnostech či produktech psát. Nechtěla jsem z toho udělat měsíční oblíbence, protože za měsíc nemůžu vyzkoušet tolik nových věcí (a zamilovat se do nich), aby se o nich dal napsat článek. Nakonec jsem tedy skončila na třech měsících, i když občas stejně nevím, o čem bych psala.

Stala jsem se mnohem vybíravější, než jsem kdy byla. Z kosmetiky, o které jsem psala předtím, bych teď nevychvalovala snad nic (kromě výrobků, které stále používám). Jen se seriály to mám naopak. Zkouším se koukat na všechno, na co narazím. Jsem seriálový závislák a letní sézona, která je v televizích právě teď, je nesnesitelně slabá. Za celý týden běží jen čtyři seriály, které mě zaujaly. Nemůžu se dočkat podzimu, který je vždy seriálově nejsilnější, a vysílají se i čtyři různé seriály, na které koukám, denně. Takže jsem skončila u toho, že na pozadí při práci poslouchám Keeping Up with the Kardashians. Smutné, já vím. Už jsem u desáté série.

Proto mě hodně překvapilo, když se mi tentokrát nakupilo tolik produktů a témat, o kterých bych vám chtěla napsat. Několik z nich samozřejmě souvisí s mou návštěvou Paříže. Jako makronky od Ladurée, které jsou naprostá nutnost, pokud jste ve Francii.

POZNÁMKY POJEDENÁCTÉ | NOVÝ DESIGN, CÍLE S BLOGEM, BRIGÁDA

17. července 2016 v 7:05 | Magda T. |  ŽIVOT
Jsem zpět. Chtěla jsem psát i v uplynulém týdnu, kdy jsem se vrátila z Paříže, ale potřebovala jsem pauzu. Pauzu od lidí, od jakéhokoliv sociálního kontaktu. Miluji cestování a objevování nových míst, ale se sociální úzkostí se v přecpaných městech plných turistů pohybuje špatně. Celý víkend jsem byla jen podrážděná, proto oceňuji, že si můžu celý výlet projít znovu pomocí fotek. A snad i videa, které bych do úterý chtěla sestříhat. Dnes musím dokončit video s otázkami a odpověďmi pro Animefest, snad mě to stříhání neomrzí. To by se Youtube kanál rozjížděl špatně.

Od posledních poznámek se na blogu objevily jen dva články - mé první dojmy na kosmetiku NYX, která u mě moc neobstála, ale v budoucnu ráda zkusím i jejich vychvalované produkty na rty (a snad to bude lepší). A seznam četby s knihami, které jsem za posledních pár měsíců přečetla. Jeho pozitivní ohlas mě moc potěšil, stejně tak děkuji za tu spoustu komentářů. Určitě chystám shrnutí mé četby i za červenec, protože jsem za tento měsíc přečetla (přečtu) stejně knih jako za posledního půl roku.

A když jsme u toho blogu - určitě jste si mohli všimnout nového designu, pokud zde nejste poprvé. S tím předchozím jsem nebyla na sto procent spokojená, a nápad na současný vznikl při vytváření životopisu. Během něj mi došlo, že přesně takhle bych si představovala svůj blog. Trvalo to několik hodin, ale teď jsem spokojená alespoň na devadesát procent. Na plný počet bych bohužel musela mít blog jinde než na blog.cz, což ale nechci.

Zároveň jsem blog přejmenovala svým jménem, protože proč ne? The Princess & the Cat už mě unavovalo. Adresu změnit nemůžu, ale třeba jednou půjde změnit doména i zde. V menu mi zbývá místo na nejnovější videa a odstranila jsem vše nepotřebné, aby blog vypadal ještě minimalističtěji. Snad se vám design líbí alespoň tolik, co mně. Pokud narazíte na něco, co se vám nezdá, určitě mi dejte vědět.

SEZNAM ČETBY

6. července 2016 v 13:35 | Magda T. |  ŽIVOT
Nevím, čím to je, ale už několikátým rokem se mi střídají období, kdy mě několik měsíců žádná kniha nedokáže zaujmout tak, abych si ji přečetla. Knih si kupuji pořád stejně, ale jen se hromadí a čekají, až se ujme vedení ten knihomol, který se někde schovává. Možná ho jen přemohla lenost. No, a pak z ničeho nic přijde období, kdy přečtu novou knížku skoro každý den. Hltám příběhy a nemůžu přestat.

První období jsem měla posledního půl roku. Doslova. Za celou tu dobu jsem přečetla jen šest knih. Hrůza. Vždyť to jsem jindy zvládala přečíst za týden, možná dva. Opravdu nevím, v čem je problém. Je to, jakobych byla knižně bipolární. A mrzí mě to, protože je mi líto dívat se na všechny ty nepřečtené knihy, které prosebně koukají. A na ten seznam stovek dalších, které bych si chtěla přečíst. Co nadělám. Máte někdo stejný problém?

PRVNÍ DOJMY – NYX COSMETICS

4. července 2016 v 21:06 | Magda T. |  KRÁSA

Šílenství okolo kosmetické značky NYX Cosmetics oběhlo snad celý svět. Takže jsem se rozhodla zjistit, jaké její produkty opravdu jsou. Pokud stejně jako já nejste z Prahy a už vás nebaví čekat, kdy se otevře český e-shop, nezoufejte. Určité množství výrobků najdete na stránkách parfums. Objednala jsem si odtud tři produkty na zkoušku - balzám na rty, tužku na oči a řasenku. Chtěla jsem vyzkoušet od každého něco a ne chválit či hanit celou značku kvůli jednomu výrobku. V budoucnu bych ráda vyzkoušela i zbytek sortimentu, třeba oční stíny, tvářenky, rtěnky, produkty na obočí nebo fixační spreje. Makeupy ani další produkty na pleť mě moc nezaujaly.

POZNÁMKY PODESÁTÉ

3. července 2016 v 10:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Zdravím vás, milí čtenáři, týden se s týdnem sešel a potkáváme se u dalších poznámek, které shrnují vše, co se mi za předchozích sedm dní přihodilo. Nevím, čím to je, ale většinou bez problému napíšu pondělní a úterní články, a potom už nic až do něděle. Musím se víc snažit. Tento týden se dokonce články ještě o den posunuly, takže pondělní v úterý, úterní ve středu, páteční- no vždyť to chápete. Týden jsem odstartovala kosmetickou sekcí - líčením inspirovaným začátkem minulého století. Den poté jsem navázala něčím ze života a osobním rozvojem - tipy, jak být více minimalističtí online, díky čemuž získáte spoustu, spoustu volného času. Většinu tipů se snažím aplikovat už nějakou dobu. No, a poslední článek z uplynulého týdne jsem věnovala módnímu trendu, který se k nám snad dostane na podzim, i když první vlaštovky už můžeme najít v obchodech teď, a tím jsou květinové výšivky, kterým se jako jediným za hodně dlouhou dobu podařilo mě zaujmout (a šílet po nich!).

TREND: KVĚTINOVÉ VÝŠIVKY

2. července 2016 v 21:24 | Magda T. |  STYL
Trend: Floral Embroidery


Proměnlivé módní trendy každou sezónu bedlivě sleduji, ale ve většině případů mě nechávají chladnou. Nerada nakupuji oblečení, které bude v kurzu jen pár měsíců, raději sáhnu po kouscích, po kterých už dlouho toužím, a vím, že budou v kurzu dlouho, a hlavně se mi stále budou líbit. Pokaždé se ale najde jeden nebo dva trendy, které mě uhranou, protože jsou mému vkusu blízké. Na podzim/zimu to pro mě byl samet, a v mém šatníku se teď schovávají černé sedmdesátkové šaty za sametu, které jsem našla asi za stovku z druhé ruky. V sezóně jaro/léto u mě vedly proužky a stále se rozmýšlím nad bomber bundou. Co mě moc nezaujalo, byly ale "off shoulders" a "cold shoulders" střihy bez ramenou, které zaplnily všechny obchody, a alespoň jeden kousek má doma skoro každá nákupní maniačka.

Nejnovější trend, jehož první vlaštovky už se pomalu dostávají i do našich obchodů jako H&M, Topshop a Zara, nebo v zahraničí Miss Selfridge, Primark, Newlook a mnoho dalších, se k nám, obyčejným lidem, blíží z přehlídkových mol od designérských značek jako Gucci, Christopher Kane, Stella McCartney či Dolce & Gabbana. Jsou jím květinové výšivky, většinou růže, ale najdou se i další rostlinky. Rozhodně tím nemyslím různé nášivky či nažehlovací záplaty, které jsou momentálně v kurzu také. Mluvím o pravém vyšívání, od jemných kvítků po větší, i když se občas dá nahradit i nášivkami.


798x90-products.gif