Červen 2016

ONLINE MINIMALISMUS

29. června 2016 v 8:50 | Magda T. |  ŽIVOT

Minimalismus je pro mě odproštění se od všeho, co mi nic nepřináší, nedělá mi radost ani vlastně nezajímá. A stejně jako v "normálním" životě i online trávíme spoustu času děláním zbytečných aktivit, které ve výsledku k ničemu nejsou, jen nás okrádají o čas a trpělivost, kterou bychom mohli vložit do něčeho mnohem zajímavějšího a důležitějšího. Připravila jsem si pro vás pár tipů, kterými se v poslední době snažím řídit.

1910'S INSPIROVANÉ LÍČENÍ

28. června 2016 v 8:28 | Magda T. |  KRÁSA
Články s líčením inspirovaným všemi dekádami minulého století mám v plánu udělat už několik měsíců a konečně jsem se k tomu dostala! Nehodlám psát sáhodlouhé příspěvky jako z wikipedie, a jak už z názvu vypovídá, mé líčení se bude snažit odrážet líčení minulých dob, ale bude jimi jen inspirované, lehce ovlivněné současností.

Líčení z prvního desetiletí dvacátého století je skvělé, protože na něj nepotřebujete sto různých produktů, pouze pět - makeup, pudr, tvářenku, rtěnku a tužku na obočí. Obličej vypadá hodně přirozeně, jen s přidanou barvou na rtech a tvářích, s ní si můžete vybrat, jestli zvolíte červenou, oranžovou či růžovou, já se rozhodla pro klasickou červenou.

POZNÁMKY PODEVÁTÉ

26. června 2016 v 11:17 | Magda T. |  ŽIVOT
Po pauze jsem se tento týden vrátila k trošku pravidelnějšímu blogování, zvládla jsem napsat tři články. V pondělí svoji péči o pleť (kterou právě teď hodně zanedbávám), v úterý jsem se svěřila se svými letními cíly, od hledání bytu a brigády, po cestování či glamping. A ve středu jsem vám ukázala, co se skrývalo v červnových Zajících v krabici. Tím jsem si stanovila i nový rozvrh článků (od pondělí do pátku): Krása, Život, Jídlo, Cestování a Styl. Sobotu jsem se rozhodla nechat bez článku, případně si ji nechám do budoucna pro rubriku o bydlení, kterou bych chtěla založit, až se přestěhujeme. A v neděli klasicky poznámky shrnující uplynulý týden.

ČERVNOVÍ ZAJÍCI V KRABICI

23. června 2016 v 11:07 | Magda T. |  JÍDLO

Květnové Zajíce jsem zveřejnila nedávno, protože jsem se neměla k napsání článku, a už tu máme Zajíce v krabici za červen! Ti přišli teprve před pár dny a už je většina produktů snězena. Pokud nevíte, co Zajíci v krabici jsou, mrkněte na článek z minulého měsíce, ve kterém jsem se o všem rozepsala. V podstatě jde o krabičku s jídlem, která vám přijde jednou za měsíc a obsahuje hlavně zdravé či neobvyklé pokrmy a suroviny. Minulý měsíc jsem nebyla moc nadšená, protože se většina jídla nesetkala se souhlasem mého vybíravého jazýčku, ale z červnového vydání rozhodně nadšená jsem!

LETNÍ CÍLE

21. června 2016 v 22:54 | Magda T. |  ŽIVOT

Připravujete se na léto? Hledáte si brigádu nebo naopak zařizujete dovolenou? Já si zatím nejsem jistá, co přesně bych chtěla za léto zvládnout. Zároveň si ale nechci stanovit příliš mnoho cílů, které nakonec nesplním, jako vždy. Nejlepší je podle mě nastavit si příčku o něco níž a nebýt zklamaná, že jsem nezvládla všechno, co jsem si představovala.

Zkouškové mi sice končí až desátého července, pořád mi zbývají dvě zkoušky, referát a esej, a čekám na opravu proseminární práce. Dnes jsem ale konečně dosáhla dvaceti kreditů, které potřebuji pro postup do dalšího semestru (společně s proseminářem..). Takže jsem si trošku oddechla a můžu trošku více přemýšlet nad létem.

PÉČE O PLEŤ

20. června 2016 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA

Kvůli neustálým menším či větším návalům stresu, které na mě v posledních pár měsících dopadají, je má pleť jako na houpačce. Někdy na začátku dubna mi na akné hodně pomohla silná antibiotika, která mi doktorka předepsala na něco jiného (na což samozřejmě nepomohla a rozhodila mi navíc i žaludek), ale nerada bych je brala dál, i když je má pleť snad v nejhorším stavu od puberty. Trošku jsem zredukovala počet výrobků, které na obličej používám, a vrátila se ke dvěma stálicím, které mi hodně pomohly v minulosti.

Ráno jsem si přestala umývat obličej a pouze ho pomocí vatového tamponku a pár kapek odličovací vody od Balea zbavím nečistot a prachu, které se na něm mohly objevit přes noc. Obličej neumývám vodou ani dalším přípravkem, protože zbytečně ochuzuje pleť od jejího přirozeného mazu a vysušuje ji, takže bude produkovat více mazu, aby ho doplnila. Nevím, kolik je na tom pravdy, ale ze zkušenosti můžu říct, že čím méně přípravků používám, a obličej nechám "tak jak je", tím je má pleť zdravěji vypadající a méně vysušená.

POZNÁMKY POOSMÉ

5. června 2016 v 10:31 | Magda T. |  ŽIVOT
Po několika dnech vás opět zdravím, mí milí čtenáři. Dnes se nebudu rozepisovat moc dopodrobna, protože do půlnoci musím odevzdat svou proseminární práci do Uměnovědného prosemináře, což je jediný povinný předmět tento semestr. Téma mé práce je Problematika brněnské asanace v letech 1896-1916 a je to má první seminárka, kterou jsem kdy psala. Právě teď jsem asi na pěti tisících znacích, do večera jich musím přidat minimálně dalších třináct tisíc. O brněnské asanaci vím první poslední, ale nějak mi to nejde přenést "na papír", aby vše dávalo smysl. Proto dnešní článek bude jen krátký (na mě), jelikož nemám moc času (žádný, spíš jsem v mínusu), ale potřebuji ho napsat dřív, než napíšu cokoliv dalšího. Jak na blog, tak do školy, protože odborného textu mám teď až dost.

Nebudu se rozepisovat o všem, co se za minulé dva týdny stalo, protože si o tom budete moci přečíst v dalších článcích. Tento týden jsem začala skoro dokonale, internet jsem vypínala v deset, potom si do jedenácti četla, už týden v kuse jsem zvládala věnovat se francouzštině, po dlouhé době jsem dočetla knížku (že by se znovu objevil Seznam četby nakonci měsíce?), napsala jsem dva články - recenzi květnových zajíců v krabici a Líčení inspirované nejnovějších hudebním klipem od Adele - Send My Love (To Your New Lover), ale ve středu se to celé pokazilo, blížil se mi termín odevzdání, a většinu dne jsem jen pracovala na seminárce.

798x90-products.gif