Květen 2016

INSPIRACE – ADELE (SEND MY LOVE TO YOUR NEW LOVER)

31. května 2016 v 14:10 | Magda T. |  KRÁSA

Viděli jste nejnovější klip od Adele k písničce Send My Love (To Your New Lover)? Pokud ne, tak se určitě podívejte, je úžasně psychedelický, až se z něj motá hlava. Celou dobu se díváte jen na Adele, ale je zajímavější než jiné videoklipy. Ihned jsem se také zamilovala do líčení, které má Adele na sobě (i když mi dalo práci vyfotit obrazovku tak, aby šlo něco vidět - s pěti překrývajícími se zpěvačkami to není lehká práce!). Výrazné zlaté oční stíny, přirozené rty a t\ "šťavnaté" tváře! Nejsem si jistá, jestli se mi tohle skvostné líčení povede napodobit, ale uvidíme. Nesmím zapomenout ani na nádherné šaty od Dolce & Gabbana, které jsou součástí videa, a Adele v nich vypadá lépe než modelky předvádějící je na mole.


KVĚTNOVÍ ZAJÍCI V KRABICI

30. května 2016 v 13:16 | Magda T. |  JÍDLO

Možná to o mně nevíte, ale šíleně zbožňuji měsíční krabičky, tzv. monthly subscription boxes. Díky brandnooz boxu jsem objevila svoji milovanou tofu "paštiku" - Patifu, ale přestala jsem ho odebírat, když jsem odjela do Anglie a po návratu si odběr neobnovila, protože v krabičce chodilo hlavně nezdravé jídlo (i když bylo dobré!). Docela závidím krabičky zahraniční, nejvíce francouzský My Little Box, který má každý měsíc jiné téma a obsahuje ty nejnádhernější drobnosti z kosmetiky i do domácnosti. Zajímavě vypadá i Birchbox. Občas přemýšlím, že bych si objednala i Marzia's Box od mé oblíbené youtuberky/blogerky Marzie Bisognin, ale tu si nejspíš nechám ujít, protože by se mi doma jen hromadily věci k ničemu. Naposledy mě zaujala Beauty Box od Marie Claire, ale rozmýšlela jsem se tak dlouho, až ji vyprodali.
Nad Zajíci v krabici jsem také přemýšlela spoustu měsíců, v tom, co jím, jsem hodně vybíravá, protože od malička nejím většinu ovoce a některou zeleninu, ani moc masa, nesnáším kávu a na čaj si také moc nepotrpím. Ráda zkouším nové druhy jídla, abych si rozšířila své menu, které je dost malé. Poslední dobou obvzlášť experimentuji, proto jsem se rozhodla konečně krabičku objednat.

Zajíci jsou (skoro) měsíční krabička s opravdu kvalitními potravinami s přírodních surovin bez zbytečných konzervantů a barviv. V krabičce je vždy pět nebo šest výrobků, které jsou doplněny i zajímavými recepty (kdybyste náhodou nevěděli, co s tím). Při registraci si můžete vyplnit, na co jste alergičtí, nebo jaké máte stravovací návyky. Pokud pak v následující krabičce bude výrobek, na který můžete být alergičtí, nebo třeba není veganský (a vy jste vegani), nahradí ho něčím, co můžete jíst, což mi přijde vážně skvělé, i když na žádné potraviny alergická nejsem. V každé krabičce se můžou objevit různé luštěniny, sirupy, sušené plody, mouky, koření, pomazánky i zahraniční speciality nebo něco jen tak k zakousnutí. Vše si můžete objednat i samostatně na jejich stránkách. A co se objevilo v květnových Zajících v krabici?


POZNÁMKY POSEDMÉ

22. května 2016 v 12:16 | Magda T. |  ŽIVOT
Poslední poznámky jsem zveřejnila desátého dubna, což je velká škoda. Nebo si to alespoň myslím, protože za tu dobu neaktivity se událo mnoho věcí. Ať už velkých nebo jen malinkých, ale pro mě stejně zajímavých a důležitých. Samozřejmě si už skoro nic nepamatuji, nevýhoda když nedělám shrnutí každou neděli. Po více než měsíci to není tak jednoduché. Takže si dneska hodně pomůžu fotkami z Instagramu. Připravte se na článek s více fotkami než textu. A pokud se vám fotky zalíbí, budu moc ráda, když mě na Instagramu začnete i sledovat. Trošku namyšleně snad můžu říct, že si zasloužím víc než těch necelých sto padesát sledujících lidí.
Rovnou čtyři fotky jsou z jediného odpoledne, kdy jsme s Mrkví po nevydařeném vyzvedávání cen do soutěží na Animefest hledali kavárnu, která by nás zaujala. V jedné nic zajímavého nepodávali, ve druhé jsme našly dvě ubrečené asi servírky? Až třetí pokus vyšel, a zůstaly jsme na zahrádce Soul bistra, kde jsem poprvé zkusila matcha limonádu s bezinkovým sirupem a limetkou. A zamilovala jsem se do ní! Koupila jsem si ve Sklizenu i nějaký matcha čaj, abych si ji mohla udělat doma. Ještě sehnat ten bezinkový sirup.
Trošku unáhleně jsem si znovu ostříhala ofinu, a se sestrou jsme nafotily první (a snad ne poslední) outfit, který (doufám) konečně po měsíci zveřejním zítra.

LÍČENÍ – LIV MOORE (IZOMBIE)

21. května 2016 v 20:23 | Magda T. |  KRÁSA


Nějakou dobu jsem se tu zase neukázala, že? Před dvěma týdny jsem chtěla pokračovat znovu trošku pravidelněji, ale bylo (a je) mi fyzicky i psychicky ne úplně nejlépe. Myslím na blog ale každý den, a kdy je nejlepší doba se do blogování zpátky vrhnout než na začátku zkouškového období! Tento semestr moc zkoušek nemám, v pondělí dějiny filmu, ve středu dějiny estetiky, o týden později současné výtvarné umění, a za další dva týdny dějiny divadla. Vyhnula jsem se i písemné práci do cvičení z dějin filmu, protože jsme uváděli se spolužačkami dokument School Time for Miss Roma. Bohužel se nevyhnu eseji do divadla a referátu do estetiky, a co je nejhorší - proseminární práci do, ehm, uměnovědného prosemináře. Vybrala jsem si hodně zajímavé téma - Problematika brněnské asanace v letech 1896-1916, bohužel je zajímavé asi jen pro mě a moc materiálů k němu nemůžu najít. Dohromady jsem našla asi dvě stránky, ale práce má být dlouhá 18-25 tisíc znaků, oops. Termín odezdání byl už v pátek, ale další pro opozdilce je pátého června, a do té doby to snad napsat zvládnu.

Dost už ale o škole, měla bych se vrhnout na dnešní (včerejší) článek. Na letošní Crwecon (sraz fanoušků komiksu, který pořádá nakladatelství CREW, vstup je zdarma) jsem se rozhodla dokončit svůj cosplay/kostým jedné z mých nejoblíbenějších komiksových hrdinek - Liv Moore ze seriálu iZombie. Pokud jste ho ještě neviděli, tak ho vřele doporučuji, ať už máte rádi kvalitní humor, zombíky, komiksy, a nebo třeba detektivky!

Zkusila jsem si Livino líčení, které není nijak šíleně složité, ale i tak jsem neviděla nikoho, kdo by ho alespoň hrubě zvládl. Na začátku totiž vypadá dost jednoduše - natřu si celý obličej i rty bílým makeupem, oči orámuji červeně nebo černě, na hlavu narazím jakoukoliv bílou paruku a jsem Liv Moore z iZombie, ne? Ne. Jde hlavně o preciznost a důraz na všechny detaily. Se svým líčením nejsem spokojená na sto procent, protože i když jsem si vytrhala asi dvě třetiny obočí, pořád je moc široké, a hlavně je má tužka na obočí moc tmavá, takže musím sehnat světlejší.

MILUJI..

6. května 2016 v 7:29 | Magda T. |  KRÁSA

Nemůžu uvěřit, že od minulého článku s mými neoblíbenějšími výrobky v únoru uběhly už více než dva měsíce! Zdá se mi, že rok 2016 ubíhá mnohem rychleji než kterýkoliv předtím. Můj blog se stále vyvíjí, proto mám v mysli opět trošičku pozměněné zaměření blogu. Ještě jsem nevychytala všechny mouchy, ale tento týden bych vám o novinkách a změnách ráda napsala, pokud najdu chvíli času. Ráda bych i lehce pozměnila design, nic razantního ale nečekejte.

Všechny příčky mých oblíbených věcí za poslední dobu musím věnovat novému fotoaparátu Olympus PEN E-PL7. Bez něj by mě postupně přešla chuť blogovat úplně, protože cizí fotky na blogu nechci a nemám ráda, a z těch svých nekvalitních jsem byla otrávená taky. Určitě na něj chystám nějakou větší recenzi, ale na ni si budete muset chvíli počkat, abych vyzkoušela všechny jeho funkce (a naučila se s ním fotit).

798x90-products.gif