Březen 2016

Deset způsobů využití kokosové oleje

28. března 2016 v 12:22 | Magda T. |  KRÁSA

Jsem moc ráda, že vám poslední články přijdou tak zajímavé, a také za všechny komentáře! Opravdu si jich vážím. Jak jsem slibovala asi před dvěma týdny, dnes bych vám ráda ukázala a trošku se rozpovídala o různých způsobech využití kokosové oleje. Na vaření jsem použila jen jednu lžičku do dýňového koláče, takže o něm vám moc nepovím. Našla jsem ale velké množství způsobů, jak ho využít v té kosmetické oblasti. Používala jsem kokosový olej od značky Purity Vision. A tip pro ty, kteří by ho rádi zkusili, ale nemají rádi vůni kokosu - můžete vyzkoušet kokosový olej bez vůně.

Poznámky popáté

27. března 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Konečně! Nebudu se rozepisovat co, jak, kdy, ale konečně mi přišla většina výživného za poslední rok a půl! To znamená, že zaprvé - nebude pro nás tak složité najít si nový byt, zadruhé - můžu si pořídit základní kousky (jako alespoň jedny kalhoty) do šatníku, zatřetí - spadl mi velký kámen ze srdce, protože mám o jednu starost ke stresování se méně, začtvrté - možná mi i vyjdou mé cestovatelské sny pro tento rok (Paříž, Island, Vídeň), a za páté - můžu si půjčit sama od sebe na vysněný Olympus PEN E-PL7 (už je objednaný! snad přijde do pátku!) a postupně to zase sama sobě splácet, protože je to velká investice (alespoň pro mě) a nerada bych měla tak velkou částku jen tak pryč.

5 ZPŮSOBŮ, JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÉHO OBLEČENÍ

26. března 2016 v 19:17 | Magda T. |  STYL
Za poslední rok jsem svému šatníku ulehčila alespoň o sto až dvě stě kusů oblečení. Jak a proč jsem to udělala a tipy na třídění a organizaci šatníku se dozvíte v dalších článcích. Co ale udělat se vším tím starým a nechtěným oblečením? Vyhodit? Ne! Připravila jsem si pro vás postup, jak se oblečení zbavit, aniž by muselo skončit na skládce nebo ve spalovně.

O úzkosti

22. března 2016 v 20:32 | Magda T. |  ŽIVOT

Vím, že pořád opakuji, že chci na blog psát jen hezké a inspirující články, protože o špatných věcech by se radši ani psát nemělo. Stačí, že jsou v naší mysli a nemusíme jimi přeci zatěžovat i ostatní. Bohužel dnes není jeden z mých dobrých dnů. Když si tento článek sepisuji do sešitu na lavičce na Špilberku, kam jsem vystoupala tou nejtěžší cestou, bez dechu, s kolenem pulzujícím bolestí a nehty zarytými do dlaní. Schválně. Protože to já občas dělám. Pomáhá mi to uklidnit se, hystericky se nerozbrečet, nadechnout se a vydechnout, dočasně vyčistit hlavu, dokud nebudu o samotě, kdy budu moci pustit uzdu emocím a myšlenkám. Asi už jste uhodli, že dnešní článek bude mnohem osobnější než ty, které píšu obvykle.

Každodenní líčení

21. března 2016 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA

Po dlouhé době se opět setkáváme, mí milí čtenáři! Pořád se mi střídá nachlazení a nenachlazení, občas přes den úplně odpadnu, a přitom mi přijde, že vůbec nic nedělám. A to toho musím udělat tolik! Včera jsem dodělávala úkol do školy - seznam z literatury s komentářem, proč jsme si ji vybrali, kterou použiju na proseminární práci (25 tisíc znaků, už teď se mi nechce!). Během minulého týdne jsem musela řešit dospělácké věci a na zítra si ještě musím připravit prezentaci do angličtiny, nejspíš použiju tu z Výtvarné kultury Brna o Náměstí Svobody, jen ji přeložit..

Dnes bych vám ráda ukázala moji ranní líčící rutinu. Každé ráno už nevymýšlím nic jiného, ani na to většinou nemám čas. Namalovat si obličej ale musím vždy. V létě na to většinou kašlu, protože se celý stejně rozteče, ale v tohle roční období, když je můj obličej celý pokrytý akné, suchými místy a červenými fleky, mu k "lidskému vzhledu" musím trošku pomoct. Jsem strašně ráda, když ráno vypadám docela dobře a nemusím použít makeup skoro žádný, bohužel takových dnů moc není.

Poznámky počtvrté

6. března 2016 v 17:36 | Magda T. |  ŽIVOT

To mi ta aktivita od článku s jarními cíly moc nevydržela, že? Celý týden mi bylo zle z nachlazení, a kromě cílů na následujících pár měsíců jsem zvládla napsat jen článek s mými nejoblíbenějšími produkty od L'Oréal Paris. Ve středu jsem polomrtvá jela do Prahy na koncert Mariny and the Diamonds, na který jsem k narozeninám na podzim dostala lístek. Více se o koncertu rozepíšu zítra, kdy si budete moci přečíst o tom, jak celý koncert probíhal, i o tom, co jsem měla třeba na sobě, nebo o mém líčení.

Jarní cíle

1. března 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Musím se přiznat, že jediná věc, kterou právě teď chci, je, abych ze sebe nevysmrkávala život, a nemotala se mi hlava. Což se mě drží už třetí den. Zítra jedu do Prahy na koncert Marina & The Diamonds, takže doufám, že to v tu dobu bude lepší. Dnes mě bohužel čeká od rána do večera škola, takže nemám moc času na vyležení. Doufám, že při své první návštěvě Lushe s Haily aspoň něco ucítím, když si chci ten nejvoňavější obchůdek pořádně očichat!

798x90-products.gif