Čokoládovna v centru Brna

6. února 2016 v 21:13 | Magda T. |  CESTOVÁNÍ

O úžasném místě plném dobré čokolády jsem se dozvěděla od Temi před pár týdny, a od té doby všechny přemlouvala, aby se tam se mnou znovu vypravili. Nakonec jsem se tam dostala až včera po zkoušce "za odměnu". S přítelem jsme nejdříve zašli do antikvariátu, ve kterém jsme našli druhý díl Abaratu, poté jsme si dali slaninový cupcake s javorovým sirupem v Cupcakekárně v pasáži Beta, a přešli náměstí Svobody do pasáže Alfa. Tam se schovává Čokoládovna Minach, celkem malá čokoládovna, která minulý rok oslavila deset let od založení.


U vchodu z ulice si můžete prohlédnout (a koupit) mnoho druhů čokoládových pralinek a bonbónů dovážených z Belgie. A na druhé straně obchodu je čokoládová kavárnička, kde se můžete pohodlně usadit, rozhlédnout se po velice zajímavé funkcionalistické pasáži od Bohuslava Fuchse, nebo si prohlédnout krásné francouzské tintinovské plakáty, které kavárnu zdobí.K tomu si můžete vybrat horkou čokoládu z výběru několika desítek druhů (má nejoblíbenější je čokoláda s chili!), a pokud nemáte chuť na nic teplého, zkuste čokoládové koktejly. A jestli jste už přeslazení, domácí zázvorová nebo citrónová limonáda vám určitě přijde na chuť.
Nejradši mám ale kopeček zmrzliny, ke kterému dostanete džbáneček horké čokolády na zalití. Vyzkoušela jsem jak pistáciovou s klasickou horkou čokoládou, tak vanilkovou zmrzlinu s chili horkou čokoládou, a nemůžu se rozhodnout, která mi chutná víc! A jestli chcete experimentovat, zkuste Coca Colu s kopečkem vanilkové zmrzliny! A pak mi napište, jaké to je, protože se stále odhodlávám!

Doufám, že jste dostali chuť na čokoládu, po zkouškovém, nebo po těžkém dni v práci, ale i jen tak pro radost si nějakou tu kvalitní dobrotu zasloužíte! ♥


PS: Ty melounové pralinky musím zkusit!
Minach Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 


Komentáře

1 Elis | Web | 13. února 2016 v 22:33 | Reagovat

Melounové pralinky? Ach <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

798x90-products.gif