Leden 2016

Seznam četby

11. ledna 2016 v 7:00 | Magda T.

Jako předsevzetí jsem si řekla, že bych každý měsíc ráda přečetla alespoň pět knih. A na goodreads jsem si tedy nastavila 2016 reading challenge na číslo šedesát. Zatím mi to celkem jde. Důležité je totiž nastavit si své cíle na menší časové období, abyste měli přehled. Šedesát knih za rok zní jako docela hodně, ale pět knih za měsíc už je brnkačka, ne? A budu moc ráda, pokud mě začnete sledovat na goodreads, můžete kouknout na mé nejoblíbenější knihy nebo si porovnat knižní vkus ♥.
Všechny lednové knížky jsem dostala na Vánoce, jen The Perks of Being a Wallflower jsem si (konečně) objednala v Neoluxoru. A hned přečetla, uhm. Mají tam až do 17. ledna knihy bez DPH, což platí ve všech jejich kamenných prodejnách, a když si objednáte knihy na webu, a potom vyzvednete osobně. Takže jestli jste na Vánoce nedostali ty knížky, které jste si přáli, máte ještě týden na to si je pořídit sami. Ve slevě.

Perníkové cupcakes s mascarpone

7. ledna 2016 v 20:00 | Magda T. |  JÍDLO

Dnes se jen učím na zítřejší zkoušku, čtu The Perks of Being a Wallflower a zjišťuji, které značky netestují na zvířatech, následkem toho potom updatuji všechny své wishlisty.
Včera jsem místo učení vařila a pekla, a připravila jsem si (zase) své oblíbené perníkové cupcakes. Tentokrát jsem i (skoro) vychytala polevu. Takže jsem si pro vás samozřejmě připravila i recept.

Nejlepší kosmetika za rok 2015

6. ledna 2016 v 20:08 | Magda T. |  KRÁSA

Na shrnutí mé nejoblíbenější kosmetiky jsem se tak těšila! A nakonec jsem z něj i docela zklamaná. Minulý rok jsem vyzkoušela tolik kosmetiky, co nikdy, ale žádná nebyla úplně stoprocentní. Strašně ráda bych zmínila od každé kategorie alespoň jeden výrobek, ale bohužel se skoro nic nezvládlo dostat na tu "nej" příčku. Pár kousků bych vám ale i tak ráda ukázala. Pokud můj blog čtete alespoň chvilku, musíte tyto výrobky určitě poznat. Používám je totiž hodně často, objevily se už v oblíbencích, haulech, nápadech na líčení. Jsou to takové mé čtyři kosmetické (skoro) svaté grály za minulý rok. A taky se chci hned na začátku omluvit, že mám hrozný pisálkovský blok. Před pár dny jsem odevzdala esej, která neměla ani hlavu ani patu a vlastně vůbec nevím, kam jsem v ní chtěla dojít, protože jsem to asi desetkrát v průběhu psaní změnila. Je mi trošku líto vyučujícího, že to po mně vůbec musí číst. A pořád jsem se z toho bloku nedostala..

2016 Velký seznam přání

3. ledna 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Komu také zítra začíná zkouškové, přihlašte se! Zítra mám zkoušku z dějin filmu, na které jsem se ještě ani nepodívala, protože dnes musím dopsat a odevzdat esej do jiného předmětu, který je důležitější. Nějakou část už mám, tak se snad stihnu i kouknout na ty dějiny. A taky bych vám na začátku chtěla poděkovat za všechny komentáře! ♥ Bez nich je to nuda. Také se snažím vylézt ze své ulity tichého čtenáře, který sice čte miliardu článků denně a dívá se na všechny blogy z komentářů, ale ne vždy se mi to povede (spíš vůbec).

Miluju wishlisty, protože si přeji pořád něco, a ráda si vše shrnu a udělám v tom pořádek. Proto jsem si na začátek roku připravila pár (ne až tak) drobností, na které budu tento rok šetřit (společně s cestováním). Strašně, strašně důležité položky na seznamu jsou ty, které si přeji už hrozně dlouho, ale buď jsem se nikdy nedokopala k jejich koupení, nebo jsou prostě moc drahé, a bude to chvíli trvat.

Novoroční přání a předsevzetí

1. ledna 2016 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT


Vítám vás u prvního článku v roce 2016! Měl by to být už devátý rok, ve kterém bloguji, ale 2008 moc nepočítám, protože jsem svůj první blog začala psát až koncem prosince. Tak snad se osmý rok mého psaní stane i tím (zatím) nejlepším! A samozřejmě jsem si už tradičně připravila mé přání a předsevzetí do nového roku (ne, že bych je někdy všechny dodržela!).

798x90-products.gif