Prosinec 2015

Jaký byl rok 2015

30. prosince 2015 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Zkuste mi do komentářů napsat, jaký byl váš rok 2015, stačí jedno slovo, beru i odkazy na články :). Pokud byste si chtěli přečíst i jaký byl rok 2014, můžete to udělat tady.

První tři měsíce jsem byla stále v Londýně v mé host family, kterou jsem opustila v březnu. Tyhle poslední měsíce byly až neúnosné. Potom, co jsem se vrátila na konci prosince do Anglie, stala jsem se nepostradatelnou pomocnou sílou. Pokaždé, když jsem byla uvnitř domu, i když už jsem skončila s úklidem, v mé volné dny nebo o víkendu, vždy jsem musela něco dělat. Takže jsem se snažila nebýt uvnitř ani o minutu déle, než byla potřeba (moje). Dny jsem tedy trávila v parcích a kavárnách, když už mi byla moc velká zima. V únoru napadnul v Londýně první sníh, který vydžel asi hodinu.

Silvestrovský makeup

28. prosince 2015 v 20:27 | Magda T. |  KRÁSA

Dobrý večer, přátelé! Včera (i dneska) jsem byla hrozně líná a užívám si, že už nemusím chodit skoro každý den na brigádu, protože jsem ji měla jen před Vánoci. Na druhou stranu bych už ale opravdu měla začít pracovat na těch čtyřech esejích, které musím odevzdat ve zkouškovém (první už na začátku ledna..). A taky těch (jen) pět zkoušek. Minule jsem jich dělala asi osm?, jenže jsem k tomu nemusela vůbec nic psát.. Jsem ráda, že už mám alespoň dva předměty z krku (Výtvarná kultura Brna I. a Uměnovědný proseminář I.). Snad zvládnu všechno napoprvé, měla bych díky tomu volno snad od poloviny ledna až do skoro konce února, než začne další semestr.

A protože už nám letošní rok pomalu ale jistě končí, a spousta z vás určitě bude slavit, mám tu malou inspiraci na líčení. Hodně výrazné oči, ať už tmavé nebo plné třpytek, nosím jen na "důležitější" události, protože se většinou přikloním k neutrálním variantám líčení. V poslední době jsem se pobláznila do kovových odstínů, proto jsem zvolila i takové líčení. Pokud si chcete výrazně nalíčit oči, určitě to udělejte před líčením zbytku obličeje. Můžete si tak bez problému odlíčit opadané třpytky, prášivý stín nebo nepovedenou oční linku.

Co jsem dostala k Vánocům

26. prosince 2015 v 10:40 | Magda T. |  ŽIVOT

Krásný den! Už dva dny sleduju všechny články a videa, ve kterých všichni ukazují, co dostali na Vánoce. Máte články tohoto typu rádi? Já je miluju. Ani nevím proč. Prostě mě baví se na ty věci dívat. A samozřejmě se inspiruji s tím, co bych chtěla. Takže vám podobný článek musím nadělit i já (i když jen výber dárků)! Dnes mám poslední den válení se a nicnedělání, takže musím nafotit a napsat spoustu článků dopředu, dokud můžu. Potom mě čekají knížky ke čtení a eseje ke psaní do zkouškového.

Dokonalé Vánoce

24. prosince 2015 v 21:41 | Magda T. |  ŽIVOT

Určitě jste si všimli, že poslední asi dva týdny? se na blogu neobjevil žádný nový článek. Blog dostal k Vánocům nový kabátek s kočičími ilustracemi od mé kamarádky Temi (její tumblr s mnohem více dokonalými obrázky) a snažila jsem se udělat takový pokus o grid, který jsem na začátku úplně nedomyslela, takže jsem všechny odkazy dala do horního volitelného řádku (tím pádem se všechny zobrazovaly i po kliknutí na článek), což mi došlo až další den. Vážně jsem se ale nechtěla vzdát mé vlastní úvodní stránky, na které jsem těžce pracovala a vymýšlela ji, takže jsem nakonec nahoře nechala články tři a do spodního volitelného řádku vložila zbylých šest. Mezi nimi se bohužel některým z vás bez adblocku bude zobrazovat reklama. S tím nic neudělám.

Nejmilovanější produkty - MAYBELLINE NEW YORK

9. prosince 2015 v 11:36 | Magda T. |  KRÁSA

Ahoj, ahoj. Dnes měl vyjít článek s Winter Essentials, ale budete si na něj muset ještě týden počkat, protože jsem si ještě něco objednala (oops). A vážně bych chtěa, aby to bylo jeho součástí. Pořád jsem se nezvládla dokopat ke třetímu úkou z uměnovědného prosemináře - analýzy Umění a kýče od T. Kulky. Jsem tak otrávená jen z úvodu knihy, že vůbec nevím, kdy to zvládnu udělat. No, asi do zítřka, jelikož je zítra termín odevzdání.

Dárky pro.. cestovatele

8. prosince 2015 v 23:30 | Magda T. |  CESTOVÁNÍ
Travel blogger gift guide


Včera jsem bohužel nezvádla sedmý den #blogmas, domů jsem z brigády přišla až po jedenácté večer po vážně těžké směně, která bude bohužel ode dneška do čtvrtka ještě více namáhavá. Takže nevím, jak budu zvládat články každý den, když musím do pátku napsat dvě práce do školy. Budu se ale snažit, aby články vycházely.

Dárky pro.. milovníka vaření

5. prosince 2015 v 21:39 | Magda T. |  JÍDLO
Food Blogger gift guide


Dneska máme článek zase na knop, snad se to nestane mou tradicí. A když už mluvím o tradicích, stala se mi docela nepříjemná věc. Vánoce jsou svátky, které se slaví s rodinou, a každý rok pro mě také byly. Tentokrát ale nejspíš skončím na Vánoce sama. Všichni mí blízcí budou se svými rodinami, a já jsem tak nějak zbyla. A moc neberu možnost oslavit Vánoce doma ráno. Ráno se Vánoce prostě neslaví.

Minulý rok jsem v prosinci psala několik obecných gift guides pro rodiče, sourozence, apod. Letos bych ráda měla dárky zaměřené přímo na koníčky a záliby. Takže jsem si pro vás dnes připravila pár dárků pro milovníky vaření a pečení.

Online adventní kalendáře

4. prosince 2015 v 21:40 | Magda T. |  KRÁSA

Na poslední chvíli píšu článek pro čtvrtý den blogmas. Bohužel mi nevyšlo napsat ho dopředu nebo ráno, takže ho píšu až večer, když jsem se vrátila z hlídání. Konečně budu mít dva volné dny, ve kterých musím napsat rozbor textu na knihu Umění a kýč (a přečíst ji) a předepsat pár článků pro následující týden.
Dnes bych vám ráda ukázala online adventní kalendáře, které mě zaujaly a účastním se jich každý den (zatím jsem nic nevyhrála, hh). Online kalendářů je letos spousta, takže jsou tu jen ty, které se mi opravdu líbí.

Vánoční knižní seznam přání

3. prosince 2015 v 11:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Včera jsem se na brigádě slitovala nad vánočním stromečkem a adoptovala ho. Je jen malý umělý zasněžený na třínohém stojanu. Jedna nožička mu ale chybí, takže nemůže stát. A nebyla bych to já, abych ho tam nechala napospas jeho třínohým bratříčkům. Vyrobím mu super stojan a bude lepší než všechny ostatní stromečky! Určitě vám o něm napíšu článek, jak to dopadlo a jak jsem ho ozdobila.

Pro dnešek jsem si připravila můj vánoční knižní wishlist, o kterém jsem se zmínila prvního v mém vánočním wishlistu se vším ostatním kromě knih. Mám jich tu opět pět jako v každém knižním seznamu a dvě z nich už mám koupené.

Kosmetické dárky pro holky

2. prosince 2015 v 10:36 | Magda T. |  KRÁSA

Dobré ráno! Jak se v dnešní pochmurný den máte? Já jsem popravdě hrozně unavená.. Včera jsem dopisovala referát do Výtvarné kultury Brna o náměstí Svobody od roku 1918 do současnosti, a moc mě to bavilo, jen jsem se vztekala nad tím, že o tématu nemůžu pořádně nikde nic najít. Nakonec jsem to ale stihla dopsat ještě dopoledne a v klidu odevzdala. Teď bych měla začít číst knihu Umění a kýč od Tomáše Kulky a napsat na ni rozbor textu, ale tak moc mi ji zprotivil už její úvod, na který jsem psala resumé, že nevím, jestli ji dřív nevyhodím z okna. Museli jste někdy číst do školy knížku, o které jste si dokázali myslet jen to, že autor je blb a opravdu nechcete číst jeho názory?

Připravila jsem si pro vás takový malý gift guide, pokud máte rádi kosmetiku a rádi byste něco kosmetického nadělili i svým kamarádkám, sestrám nebo sestřenicím. I mamky by z nového parfému určitě měly radost!

798x90-products.gif