Listopad 2015

Čeho chci dosáhnout do konce roku?

25. listopadu 2015 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Na hodně blozích jsem si všimla, že už blogerky vyjmenovávají své oblíbené produkty za tento rok, nebo přemýšlí nad tím, jaké z cílů a předsevzetí tento rok splnili. A protože do konce roku zbývá jen třicet šest dní, rozhodla jsem se do cílové rovinky přihodit několik mezníků navíc.

Miluji..

23. listopadu 2015 v 17:14 | Magda T. |  KRÁSA

Haló, haló! Hned na začátek bych vás chtěla pozvat na podzimní blogerský bazárek, pokud jste z Brna nebo okolí. Já a spousta dalších brněnských blogerek budeme prodávat kousky ze svých šatníků. A já jich mám opravdu požehnaně potom, co jsem naprostou většinu mého oblečení vyřadila na prodej nebo pro charitu.

Většinou se mi za každé dva měsíce, kdy píšu o mých oblíbencích, nahromadí spousta produktů, ze kterých musím nakonec vybírat, abych jich nepopisovala desítky. Tentokrát je to ale jinak. Nemohla jsem přijít ani na jednu věc. Nic mi nesedí, ke všemu mám výhrady, všechno mě spíš štve.. Loving Lately ale patří k málu blogových sérii, které opravdu pravidelně dodržuji, takže jsem se hodně zamyslela, prošla všechny šuplíky a nakonec pár produktů, které mám moc ráda, vybrala.

Co jsem dostala k narozeninám

19. listopadu 2015 v 13:56 | Magda T. |  ŽIVOT

Dobré odpoledne, ráno, večer nebo kdykoliv to čtete. Dnes nevím, o čem bych se měla rozepsat v úvodu, jsem hrozně unavená, protože se vůbec nezastavím. Takže jsem moc ráda, že je tento týden ve škole hodně volný a spousta přednášek nám odpadla. Třeba dnešní proseminář v osm ráno. Protože na ten bych se nedoplazila.
Jak jistě víte, pokud jste četli některý z předchozích asi tří článků?, v pátek jsem měla narozeniny a dostala pár krásných dárků. A ráda bych vám je ukázala. Nedělám to rozhodně kvůli žádnému chlubení se apod., přecejen tu nemám nic luxusního ani super drahého. Můžu se chlubit leda mou radostí z maličkostí.

Nejmilovanější produkty - MAKEUP REVOLUTION

15. listopadu 2015 v 14:00 | Magda T. |  KRÁSA

Poslední dobou mám velký probém vymyslet témata článků, se kterými bych byla spokojená. Články mám vymyšlené až do konce roku, a nejspíš by byly i fajn, ale není to úplně ono. Nejspíš je to tím, že jsem perfekcionista a nestačí mi, že na blogu "prostě něco bude". Blog se snažím psát tak, aby ho bavilo číst mě. Jsem strašlivě náročná a blogů sleduji jen malou hrstku, protože ostatní nejsou vyhovující. Proto je těžké psát blog, který by mě bavi číst, když jsem svým největším kritikem.
Minulý týden se tu tedy neobjevil žádný nový článek. Měla jsem v plánu napsat, jak můžete využívat sociální sítě pro blogování, nafotit makeup a vytvořit úžasnou DIY dekoraci. Bohužel nebyl čas ani motivace. Přemýšlela jsem, jaká série článků by mě bavila, a napadlo mě si jednou za měsíc vybrat jednu značku kosmetiky, kterou vlastním, a představit vám mé nejoblíbenější a nejmilovanější produkty, které mám. Většinu mé kosmetiky jste mohli vidět už v minulých článcích, a já z nich vyberu ty nejvíc top výrobky. Dnes padla volba na značku Makeup Revolution, protože (přiznejme si to) kdo by ji nemiloval?
MUR má obrovský sortiment a skvělé ceny, takže toho vlastním celkem dost, ale produkty si vybírám opravdu pečlivě, proto mám jen ty, které mě dokázaly zaujmout, a používám je často. Nerada kupuji kosmetiku, jen abych ji měla nebo protože ji má každý.


22 věcí, které jsem se naučila v posledních 22 letech

14. listopadu 2015 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Šťastnou sobotu! I když nevím, jak moc šťastná bude, protože musím všude přepsat, že už mi od včerejška není 21. A zapamatovat si to! A napsat resumé na Umění a kýč, ale to poddá.. Nakonec jsem nenaplánovala žádnou pořádnou oslavu, ani přespávací, ani snídaňovou. Jen ke mně přišla Temi, válely jsme se v posteli, koukly na Wild Child a spoustu videí, povídaly si a uzobávaly tiramisu a další maličkosti.
Od pátku třináctého 3:35 jsem tedy o další rok starší (a zkušenější), takže jsem se s vámi rozhodla podělit o mých 22 postřehů, které jsem se naučila za celý můj život. Články tohoto typu čtu nejradši, snad se vám bude líbit i ten můj ♥.
 1. Vybírejte si, komu věnujete svoji pozornost a svůj čas. Nebojte se odstřihnout od falešných kamarádů a lidí, se kterými si nemáte co říct. Jen vám berou čas a energii, kterou můžete vložit do pravých přátel.
 2. Pečujte o sebe a rozmazlujte se.
 3. Cestujte. Cestujte co nejvíc můžete. Vykašlete se na týdenní válení se u moře o prázdninách, a raději leťte na jarní víkend do Paříže nebo se v zimě kouknout na polární záři.
 4. Nepřestávejte se učit. Najděte si téma, která vás zaujme a zjistěte o něm vše, co se dá. A pak další a další..
 5. Omyly a chyby jsou na denním pořádku. Důležité je se z nich poučit.
 6. Nejste se sebou spokojení? Tak s tím něco udělejte. A začněte hned. Ono to totiž přes noc samo nezmizí.
 7. Užívejte si čas, kdy jste sami. Běžte si číst knížku do parku, loudejte se po městě, zavřete se v kuchyni a něco si upečte.
 8. Přiznejte svou chybu.
 9. Sledovat hudební klipy na replay, protože jsou krásné, je úplně v pořádku.
 10. Vstávejte a choďte spát většinu dní ve stejný čas.
 11. Pokud něco opravdu chcete, budete za to muset bojovat a něco obětovat.
 12. Buďte připraveni na změny.
 13. Nejdůležitější věci jsou většinou ty nejmenší maličkosti. Plyšová hračka z dětství, polibky na dobrou noc nebo pár vyvolaných fotek pověšených na zdi.
 14. Lidé si ve velkém množství případu neuvědomí, že vás ranili. Pokud chcete, aby o tom věděli, musíte jim to sami říct.
 15. Nebojte se zeptat.
 16. Nehádejte se s lidmi, jejichž názor nemůžete vyvrátit. Je to zbytečné. Nechce je na pokoji a radši udělejte něco užitečného.
 17. Mít partnera není nejdůležitější věc na světě. Lidí, kteří se neusatále ptají, jestli už někoho máte, se bohužel nezbavíte.
 18. Nenechte se strhnout trendy. Líbí se vám ta vesta, kabelka, rtěnka? Počkejte měsíc. Stále ji chcete? Nebo vás už stihlo zaujmout něco jiného?
 19. Oslavovat své narozeniny je důležité.
 20. Přečtěte si základy etikety. Změní vám život.
 21. Čas utíká rycheji, čím starší jste.
 22. Je to lepší a lepší.

Podzimní nezbytnosti

7. listopadu 2015 v 7:00 | Magda T. |  KRÁSA

Listopad pro mě znamená pravý podzim. Většina listí už zbarvila chodníky, začíná mrznout a konečně můžete být oblečení celý den stejně, ne mít ráno zimní kabát a odpoledne se vařit i v tričku. A ve Starbucks jsou červené kelímky! Jsem zvědavá, jakou speciální vánoční příchuť horké čokolády si pro nás přichystali, protože je to jediný důvod, proč tam párkrát za rok zajdu.
Proto jsem si pro vás dnes připravila mé podzimní nezbytnosti.

Seznam četby

5. listopadu 2015 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Ach, je tu listopad, Halloween je za námi a nic nebrání tomu, aby vypukla ta správná vánoční atmosféra. Vadí mi, když vidím vánoční sladkosti v obchodech už od konce září. Ale od listopadu už se pomalu začínám těšit na Vánoce, nakupuji dárky a užívám si vůni mrazivého vzduchu a padajícího listí.

Jak jste mohli vidět v mém říjnovém seznamu ke čtení, obnovila jsem sérii měsíčních reading listů, jen změnila formát, protože se mi minulé vůbec nepodařily. Byly to jen seznamy názvů a autorů s vlastní fotkou knih. Spoustu knížek ale čtu i na počítači (třeba komiksy), takže už je vyfotit bohužel nemůžu. Což mi až tak nevadí, protože se mi hrozně nelíbí mé fotk z telefonu, a nemůžu se dočkat, kdy si konečně našetřím na pořádný fotoaparát.

Narozeninový seznam přání

1. listopadu 2015 v 7:00 | Magda T. |  ŽIVOT
Birthday wishlist - update


Také se nemůžete dočkat pátku třináctého? Že ne? Já teda ano. Většinou jsou mi tyhle zdánlivě nešťastné dny úplně jedno, ale letos mi na ten listopadový vyšly narozeniny. Všechny oslavy mám moc ráda, od Vánoc, přes narozeniny, až po svatby. Všichni jsou na nich šťastní, nebo tak alespoň vypadají. Minulý rok jsme s Temi měly oslavu společnou, klasickou s šaty a dortem, letos bych ráda zopakovala snídaňovou oslavu jako předminule. Možná ji spojit s přespáním noc předtím a ráno s talíři čerstvých palačinek? Hmm..

Pamatuji si, jak jsem minulý rok vytvořila gigantický narozeninový wishlist a stejně z něj nic nedostala. Tento rok jsem ani nemohla vymyslet, co bych si vlastně přála. Samozřejmě chci spoustu věcí, ale snažím se být realistická (nový byt mi asi nikdo nekoupí, a nábytek do něj také ne). Ale víte, jak ráda tvořím seznamy a wishlisty, takže jsem si nemohla pomoct, a udělala kraťoučký seznam přání.

798x90-products.gif