Říjen 2015

Temný halloweenský makeup

30. října 2015 v 18:29 | Magda T. |  KRÁSA

Omlouvám se za týdenní pauzu, ale vůbec jsem neměla náladu na psaní. Měla jsem pro vás nachystaných pár halloweenských článků, které bych vám chtěla ukázat i teď, ale bohužel Halloween je už zítra, takže se s vámi podělím jen o nositelný, ne moc šílený look.

Většinou nemám ráda, když je každý "temný" makeup černočerný. Černé oční stíny či tlusté linky nosí kde kdo i normálně, proto na nich neshledávám nic zajímavého. Jaké barvy jsem tedy zvolila na halloweenskou párty minulý týden se můžete kouknout v článku.

Péče o pleť

22. října 2015 v 18:48 | Magda T. |  KRÁSA

Začátkem října se má pleť zbláznila, a celá brada a čelo se mi osypala pupínky. Má pleť už si zvykla na přípravky, které jsem používala od začátku léta a všechny produkty začala ignorovat. Zkusila jsem jít trošku účinnější cestou, která ale byla i mnohem hrubší na mou pleť. Zkusila jsem přípravky s opravdu hodně koncentrovanými složkami proti akné. Pokud bych neměla velmi suchou pleť bylo by to i v pořádku, protože mi to od pupínků jakž takž pomohlo. Bohužel ji ale suchou mám. Po pár dnech užívání se mi sloupala úplně vysušená kůže snad z celého obličeje. Doslova jsem se styděla vyjít ven, protože jsem měla na obličeji spoustu suchých míst plných odlupujících se šupinek kůže.
Hned jsem vše přestala používat a vrátila se ke svému oblíbenému antiseptickému krému na poškozenou pokožku, který jsem používala v Anglii.

Proč už nemám ráda Londýn?

20. října 2015 v 20:00 | Magda T. |  CESTOVÁNÍ

U ostatních blogerek si hodně často všímám, že strašně touží jet do Londýna nebo v něm v budoucnu i bydlet. Proto jsem se rozhodla sepsat pár svých poznatků a zkušeností z mého sedmiměsíčního pobytu v Londýně. Nikomu Londýn nerozmlouvám, je mi celkem jedno, jestli je to vaše nejoblíbenější město nebo ne. Na krátké pobyty jednou za rok je Londýn určitě fajn, ale na bydlení? Ani omylem. Proto se spousta mladších lidí stěhuje pryč.

JAK A KDE PROPAGOVAT SVŮJ BLOG?

18. října 2015 v 10:29 | Magda T. |  ŽIVOT

Co máte v plánu na zbytek víkendu? Já byla včera na mezinárodním filmovém festivalu Brněnská 16 a mám z něj tolik dojmů! Festival jako takový vypadal hodně amatérsky zorganizovaný (ale byl to 56. ročník, kde je chyba?) a spousta návštěvníků by se měla naučit alespoň základy etikety nebo minimálně jak se chová v kině. Filmy byli ale vážně skvělé, od kamery, přes herecké výkony, až po zápletky. Bohužel si nejsem jistá, že měli stejný dopad na všechny návštěvníky. Někteří se smáli v opravdu nevhodných chvílích. Má otázka ale je - do školy budu psát recenzi, ještě nevím, jestli o filmech nebo festivalu celkově, chtěli byste si ji přečíst i na blogu?

V předposledním článku o blogování jsem napsala pár bodů, jak byste NEměli propagovat svůj blog. Dnes bych vám naopak chtěla říct, jak a kde byste ho tedy měli propagovat, pokud chcete dostat blog do povědomí více lidí, mít větší návštěvnost a více komentářů. Aniž byste byli otravní a spamovali.

Seznam četby

16. října 2015 v 16:02 | Magda T. |  ŽIVOT

Ahoj, ahoj. Zítra mám v plánu jít na mezinárodní brněnský filmový festival Brněnská 16. Na začátku se mi tam vůbec nechtělo, protože je to úkol do školy do předmětu Kapitoly z dějin filmu. Ale v programu mě zaujalo pár filmů, tak snad se na ně dostanu. Za úkol máme napsat recenzi na film nebo festival v rozsahu tří normostran. Což se mi zdá dost šílené, ale uvidím, jak to zvdládnu. Nikdy jsem totiž opravdovou recenzi nepsala.

Dnes jsem si pro vás připravila seznam pěti nejzajímavějších knih, které zrovna čtu nebo chci přečíst během října. Jo, a abych nezapomněla, pokud rádi čtete můj blog, můžete pro mě hlasovat na Blogerce roku v kategorii Life. Jestli vás zajímá, komu jsem dala hlas já, tak je to v kategorii Beauty blog Born to be beautiful, Fashion Ina-T (předtím než napsala, že žádné hlasy nechce :/), Food Děvče u plotny, Life Vintage Blog, Objev roku Aj laf fešn a Videoblogerka Get the louk. Moc dalších českých blogů nečtu, teda kromě těch neznámnějších, které vyhrály už minule, ale přijde mi zbytečné pro ně hlasovat, a nejsou mé nejoblíbenější :).

Líčení pod pětistovku

14. října 2015 v 23:48 | Magda T. |  KRÁSA

Nejspíš znáte americkou challenge Makeup under 20 dollars. Před pár lety byla snad u každé youtuberky a blogerky, a já se rozhodla udělat její českou verzi "do pětistovky". Snažila jsem se sehnat co nejvíc produktů, které jsou levné a zároveň kvalitní. Také jsem se snažila vyhnout těm úplně nejlevnějším značkám. I když se v článku objeví dva mí oblíbenci od značky miss sporty. Které jsou i jediné výrobky od této značky, které mám. Tedy kromě laků na nehty, těch mám od miss sporty zásobu, protože jsou vážně úžasné.
Na konci článku opět uvidíte výsledný look, který jsem pomocí všech produktů vytvořila.

Jak se cítit méně ve stresu v nadcházejícím týdnu

12. října 2015 v 9:00 | Magda T. |  ŽIVOT

Máme tu znovu pondělí. Po víkendu, který pro mnohé znamená jen válení se a nicnedělání, začíná nový týden. Ať už je to školní nebo pracovní rutina, nemá ji rád skoro nikdo. Proto jsem si pro vás připravila pár rad, tipů, maličkostí, které vám pomohou cítit se méně ve stresu a šťastněji.

Hned na začátku pro vás mám pár novinek a prosbu. Nejviditelnější změnou je určitě design blogu. Vyměnila jsem šedé pozadí za bílé, aby byl blog o něco jasnější, a od základů překopala horní menu a záhlaví. Na všech rozlišeních na počítači by snad měl vypadat stejně, ale na mobilu je hrozně rozházený, protože kódování na blog.cz pro telefony není uzpůsobené. A bohužel s tím nemůžu nic dělat. Ale raději budu mít hezký design na webu než se snažit ho spojit i s telefonem, kdy by byl mnohem jednodušší. Přidala jsem i ikonky sociálních sítí nahoru do záhlaví, protože na konci stránky na ně nikdo nenarazí. Pokud mě tedy nikde nesledujete, tak se mrkněte, třeba se vám můj Instagram nebo jiná stránka zalíbí, a já budu ráda za každého nového člověka.

Druhou novinkou a prosbou je má nominace v Blogerce roku. Od začátku vím, že já ani jiný blog, který nemá tisíce pravidelných čtenářů, nemá žádnou šanci na výhru nebo se alespoň kvalifikovat v top 10, i kdybychom se snažili sebevíc. Bohužel i tento rok budou výsledky skoro identické jako minule. A předminule. Ale to nemění nic na tom, že bych byla opravdu ráda, kdybyste pro mě mohli hlasovat v kategorii Life, abych věděla, že aspoň trošku té podpory mám a někdo má můj blog trošku rád :).

A zkusili jste už upéct quiche? Chutnal vám? Já bych si ho dala hned znovu, i když jsem poslední kousek snědla včera.

Quiche Lorraine

10. října 2015 v 7:00 | Magda T. |  JÍDLO

Po delší chvíli tu mám další recept, který jsem si zamilovala. Francouzský slaný koláč quiche jsem nikdy neochutnala, až do narozeninové oslavy mé kamarádky. Tam jsme ho snědli s přítelem skoro celý :D. A potom jsme na něj měli asi dva týdny pořád chuť. Proto jsem napsala oslavenkyni o recept, a trošku ho ještě poupravila. Moc ráda bych vám tuhle mňamku představila. Recept není nijak složitý, musí ho zvládnout snad i dítě.

Péče o vlasy

8. října 2015 v 22:13 | Magda T. |  KRÁSA
(c) Haily

Když jsem se dívala na pár fotek, které jsme nafotily v sobotu s Haily a Temi, hodně se mi líbily moje vlasy. Po tom, co jsem si je zkrátila o více než polovinu, mají konečně nějaký tvar. Také jsem si je pomocí ne moc silného peroxidu a jedné tuby L'Oreál Sunkiss jelly postupně lehce zesvětlila, aby měly zajímavější a přirozenější odstín než je má pravá myší šedohnědá. Ráda bych vám tedy ukázala, jak se o své krepatící a suché vlasy starám. Většinou si žádnou kosmetiku nekupuji znovu, protože chci vyzkoušet něco nového, nebo na mě už jednoduše nefunguje, i když jsem ji měla ráda. To ale neplatí u vlasů. Pro ně mám vyhrazené stálice, které si nedokážu představit, že bych měla vyměnit. I když se tu najdou i nějaké novinky, které jsem si nedávno objednala z parfums.cz, a dost mi sedly, takže jsem je zahrnula také.

Filmy, které mě inspirují

4. října 2015 v 17:19 | Magda T. |  ŽIVOT
Považuji se za Glamour Seeker-a, mám ráda hezké věci, chci, aby vše vypadalo, jak nejlépe může, a neustále koukám kolem, jestli neuvidím něco půvabného. Dokážu najít půvab a krásu skoro ve všem. K životu potřebuji hezké věci a vadí mi ty ošklivé. Je to špatně? Nebo tím někomu ubližuji? Ne. Proč se spokojit s něčím, co jednoduše není pěkné?
Pokud se nudím a nevím, na jaký film kouknout, mám pár oblíbených filmů, na které koukám pořád dokola hlavně proto, že jsou krásné. A ve všech níže zmíněných se hlavní hrdinka změnila ve své půvabnější já. Jak povrchně díky oblečení, ale hlavně povahově.

My Fair Lady (1964)

Klasický muzikální film jako verze Pygmalionu, s mojí oblíbenou herečkou Audrey Hepburn v hlavní roli Elizy Doolittle. Eliza je prostá holka prodávající květiny, která se o sebe nestará a neumí se chovat. A lidé se k ní tak i chovají. Do parády si ji ale vezme profesor lingvistiky, který si dá za cíl udělat z ní vychovanou, slušnou, půvabnou dámu, kterou bude moci uvést ve společnosti, a nikdo nepozná její původ. A jak to dopadne, určitě všichni víte.Marie Antoinetta (Marie Antoinette, 2006)

Sofia Coppola podle mě natáčí ty nejkrásnější a nejzajímavější filmy, a Marie Antoinetta s Kirsten Dunst je její nejpovedenější. Antoniettě je jen patnáct, když se vdá za francouzského krále Ludvíka. Film není zaměřený na to, co se ve Francii odehrávalo, to se k Antoinettě dostává jen zlehka. Je jen o ní, o pletichách, pomluvách, módě, kráse. Kostýmy jsou tak nádherné, že za ně snímek vyhrál i Oscara. A jedna zajímavost - všechny dortíky a sladkosti vyrobila firma Ladurée.


Protivné sprosté holky (Mean Girls, 2004)

Kultovní film, na který se ráda podívá snad každá holka. A já také. Mean Girls jsem viděla už tolikrát, ale nikdy se mi neokoukaly. Téma queen bees a cliques je věčné, i já takové měla na střední a vsadím se, že každý z vás si vzpomene na tu "oblíbenou spolužačku". Ať už jste byli její poskoci či vám ztrpčovala váš školní život. Film, který můžu vidět kdekoliv a kdykoliv.Deník princezny (The Princess Diaries, 2001)

Kdo z vás by nechtěl na své šestnáctiny zjistit, že je opravdová princezna? Já bych to určitě brala! Kdybych zjistila, co všechno to obnáší, nejspíš bych toho litovala, ale.. Makeover, šaty, popularita, etiketa, čajové dýchánky, večeře o několika chodech, ach!
Film pro mladistvé, který jsme opět viděli snad všichni.
Pravá blondýnka (Legally Blonde, 2001)

Elle Woods, kterou hraje Reese Witherspoon, je krásná, populární a naivní prezidentka dívčího spolku, se kterou se rozejde její přítel Warren , protože půjde studovat na Harvard, a co by s hloupou blondýnou po boku jako budoucí senátor dělal? Elle se to rozhodne nenechat jen tak a začne bojovat, aby ho dostala zpátky. Dostane se na Harvard, kde zjistí, že za to vlastně Warren nestojí. Ale vzdát školu určitě nehodlá. A tak zjistí, že je doopravdy inteligentní a dokonce lepší než Warren. A ani nemusí obětovat svůj osobitý styl.

798x90-products.gif