Únor 2015

JAK MÍT ÚSPĚŠNÝ BLOG

19. února 2015 v 15:18 | Magda T. |  ŽIVOT
1. Publikujte pravidelně. Pokud napíšete jeden článek za měsíc, nikdo na váš blog nebude chodit. Nikdo nebude pravidelně kontrolovat, jestli jste nezveřejnili něco nového, na váš blog zapomene a po čase ho smaže ze záložek/bloglovinu/etc. V dnešní době je i článek jednou za týden málo, abyste si udrželi pozornost. Nemusíte psát každý den, ale nový příspěvek dvakrát, třikrát týdně je podle mě minimum.

2. Hodnotný obsah. Tento bod si trošku protiřečí s předchozím - musíte najít rovnováhu mezi publikováním často a kvalitně. Nikdy nepište článek jen proto, že musíte. Blog je pořád jen koníček a zábava, pokud se necítíte na nový článek, vynechte ho, nikdo vám hlavu neutrhne. Raději každému článku věnujte pozornost a vyšperkujte ho.

3. "Pohlazení pro oko" aneb čtivost blogu. Nemluvím o designu, ale celkovém působení blogu, jak je čtenářovu oku příjemné na vašem blogu číst? Upravte fotky, zbavte se zbytečností, používejte oddělovače, .. A další tipy pro lepší čtivost jsem sepsala v článku 10 + 1 tip na čtivější blog bez změny designu.

4. Design. Pokud na mě vyskočí neonově růžový blog s tyrkysovým písmem a na jeho pozadí bude sněžit, zděšeně ho zavřu. Nedělejte to. Nechte mě věřit, že máte vkus a soudnost. Nemusíte mít celý blog bílý jako podle kopírky, ale bílé pozadí a tmavé písmo je pro mě základ. Jak na hezký design si můžete přečíst v nadcházejícím článku 10 + 1 tip, jak vylepšit design blogu.

5. Používejte sociální sítě. Založte si facebookovou stránku pro váš blog, sdílejte články na Twitteru, tvořte nástěnky na Pinterestu, publikujte fotky na tumblr, spamujte na Instagramu, pořiďte si Ask. Nezapomeňte na ně a buďte zde pravidelně. Vytvořte si ikonky na všechny sítě na blog.

TOALETNÍ STOLEK | INSPIRACE

7. února 2015 v 16:57 | Magda T. |  BYDLENÍ

Pro někoho zbytečný kus nábytku zabírající místo, pro druhé vysněný stolek určený na líčení, česání, šňoření se a pro skladování kosmetiky, šperků a jiných pokladů - Vanity, toaletní stolek. Já svůj také nemám, ale přeji si ho snad odevždy, proto tento článek k mé inspiraci, jak by měl stolek vypadat? A co mít vystaveno na něm? A jaké zrcadlo?
Našla jsem několik stolků, které mě něčím zaujaly, tak třeba inspirují i vás ♥.

JAK NA ČTIVĚJŠÍ BLOG POMOCÍ JEHO VZHLEDU

5. února 2015 v 14:43 | Magda T.
1. Nastavte všem vlastním fotkám a obrázkům stejnou šířku. Pokud je každý obrázek jinak široký, článek nevypadá pro čtenáře úhledně. To ale nedělejte s cizími obrázky, většina lidí nemá ráda, když s jejich fotkami manipulujete a upravujete je, proto se snažte cizí fotky nijak nepředělávat.

2. Zkuste text zarovnat do bloku. Vždy jsem psala články se zarovnáním doleva, ale do bloku to vypadá mnohem lépe!

3. Přidejte na konec článku podpis a rozloučení v podobě obrázku. Tohle určitě není bod pro všechny, ale váše články budou vypadat "útulněji", pokud vám na tom záleží.

4. Použijte světlé pozadí. Ano, zasahuji tím do designu, ale světlé pozadí je podle mě základ blogu, který bych chtěla číst.

5. Zvýrazněte odkazy. Podtrhněte je nebo jim nastavte jinou barvu (ne o odstín jinou), než má celý text. Nikdo vám nebude přejíždět myší nad každým slovem, aby zjistil, kde se odkaz schovává, jako v nějaké onLine hře, kde hledáte ukryté předměty.

798x90-products.gif